SZTE JGYPK 2021. szeptember

2021. szeptember 27.

"Sok minden más lehetne, ha csak egy kicsit is éneklőbb emberek lennénk" - ezt hirdeti dr. Tóth Árpád karnagy, egyetemi és középiskolai tanár, a Csíkszerda improvizációs kórus vezetője, a Kórusok Éjszakája megálmodója és főszervezője. Szeptember 28-án, kedden este 6-tól dr. Tóth Árpád újra a Mentor(h)áló vendége lesz Szegeden az IH-ban, ahol mindannyian újra megtapasztalhatjuk hihetetlen lelkesedését és szakmai profizmusát.

2021. szeptember 27.

Szeptember 18-án, Szegeden, a Szent-Györgyi Albert Agórában került megrendezésre a Színpadon a Tudomány 2021 rendezvény, amely a nemzetközi Science on Stage Festival magyarországi válogatóversenye is.

2021. szeptember 20.

Dr. Boldizsár Ildikó mesekutató, meseterapeuta előadásával kedden este indul újra a Mentor(h)áló Pedagógiai esték sorozata!

2021. szeptember 20.

A Szegedi Tudományegyetemen 900 hallgatót érint a kérdés: mégsem kerülnek át önköltséges képzésre azok, akiket a 2020/2021-es tanév eredményei alapján sorolt át az intézmény önköltséges képzési formára.

2021. szeptember 20.

Színes programokkal várja Karunk az érdeklődőket a Kutatók Éjszakáján 2021. szeptember 24-én. Az SZTE összesen több, mint 250 rendezvénnyel készül az eseményre.

2021. szeptember 16.

A séta során Szeged központi egyetemi épületeivel, kulturális intézményeivel, egyetemi szórakozóhelyeivel ismerkednek meg a résztvevők 2021. szeptember 19-én, 17 órától.

2021. szeptember 15.

A Szegedi Tudományegyetem Juhász Gyula Pedagógusképző Kar Általános és Környezetfizikai Tanszéke a Természettudományi és Informatikai Kar támogatásával FELVÉTELI ELŐKÉSZÍTŐ FOGLALKOZÁSSOROZATOT indít a 2021/22-es tanév 12. évfolyamos tanulói számára.

2021. szeptember 15.

A Magyar Tudományos Akadémia 2021-ben kiírt Közoktatás-fejlesztési Kutatási Pályázatán országosan 20 kutatócsoport nyert, köztük a Juhász Gyula Pedagógusképző Kar Alkalmazott Egészségtudományi és Környezeti Nevelés Intézetében működő MTA-SZTE Egészségfejlesztés, egészségnevelés módszertana kutatócsoport Dr. habil. Tarkó Klára vezetésével.

2021. szeptember 15.

Dr. Farkas Zsuzsanna főiskolai tanár, az Általános és Környezetfizikai Tanszék tanszékvezetője neves kitüntetésben részesült. 2021-ben ő kapta az Eötvös Loránd Fizikai Társulat Díjbizottsága és Elnöksége által adományozható Marx György Felsőoktatási Díjat. A Díjat a Társulat éves Küldöttgyűlésén, 2021. szeptember 4-én, Budapesten vette át.

2021. szeptember 13.

Az indonéz kormány idén először hirdette meg a kiválósági ösztöndíjprogramját (Indonesian International Student Mobility Awards - IISMA), amely egy szemesztert biztosít az indonéz hallgatók számára a világ legrangosabb egyetemein.

2021. szeptember 10.

Dr. habil. Máté Zsuzsanna esztéta és irodalmár, az SZTE JGYPK Művészeti Intézet Rajz-művészettörténet Tanszék tanára Kultúr-, művészetfilozófiai és esztétikai továbbgondolások című könyvét dr. Pusztai Virág (SZTE JGYPK) adjunktus kérdései nyomán mutatja be.

2021. szeptember 07.

„A Módszertani Közlemények eredeti célja – akárcsak a Cselekvés Iskolájáé – az volt, hogy a tanítóság és a tanárság szakmai művelődését, fejlődését szolgálja új tudományos eredmények közlésével, módszertani jellegű publikációk közreadásával, valamint teret adjon a gyakorló pedagógusok írásainak is. Előbbieket elsősorban a szegedi egyetem, valamint a tanárképző főiskola szakemberei szolgáltatták, az utóbbiakat pedig gyakorló pedagógusok. Ez ezután sem lesz másképp, mindössze a célközönség bővül a lapalapító, a jelenlegi Juhász Gyula Pedagógusképző Kar képzési portfóliójának változása szerint.”

2021. szeptember 06.

Egyetemi tanévnyitó ünnepségen vette át 2021. évben az „Év Oktatója Elismerő Oklevelet” Prof. Dr. Drahota-Szabó Erzsébet egyetemi tanár, a JGYPK Nemzetiségi Intézetének és a Német és Német Nemzetiségi Tanszékének vezetője, karunk általános és tudományos dékánhelyettese.

2021. szeptember 06.

2021. szeptember 5-én hivatalosan is megnyitotta Karunk a 2021/22-es tanévet a József Attila Tanulmányi és Információs Központ Kongresszusi termében. A rendezvényen köszöntőt mondott Prof. Dr. Zakar Péter nemzetközi és közkapcsolati rektorhelyettes, Dr. Döbör András dékán, Sutus Valentin HÖK elnök, valamint fellépett a Suncity Brass.

2021. szeptember 01.

A Vasúttörténeti Alapítvány és a Vasútmodellező Baráti Kör együttműködésében valósult meg az a terjedelmes vasútmodell kiállítás, melyet még 2021 július végén mutattak be a nagyközönség számára Mártélyon, a faluházban. Ezt követően augusztus utolsó heteiben a kiállítás egy szelete a Szegedi Tudományegyetem Juhász Gyula Pedagógusképző Kar Főépületének Dísztermében volt megtekinthető, ahová azért érkezett, hogy kiegészítő képi anyagául szolgáljon egy még készülőben lévő vasúttörténeti ismeretterjesztő filmhez, melynek tárgya a Szeretfalva-Déda vasútvonal kiépítése 1940 és 1942 között.

2021. augusztus 26.

Nyissátok meg velünk a 2021/22-es tanévet a József Attila Tanulmányi és Információs Központ Kongresszusi Termében 2021. szeptember 5-én!