SZTE JGYPK 2023. augusztus

2023. augusztus 29.

A Juhász Gyula Tanárképző Főiskolán 1978-ban végzett magyar–orosz szakos tanárok a napokban tartották 45. évfordulós találkozójukat.

2023. augusztus 28.

Grandiózus megnyitóval vette kezdetét július 28-án a nyári Egyetemi Világjátékok (EVJ) a kínai Csengtuban. A július 28. – augusztus 8. között zajlott multisport eseményt Hszi Csin-ping, a Kínai Népköztársaság elnöke nyitotta meg a Dong’an Lake Sports Park Stadionban, ahol 113 nemzet 6 500 egyetemi sportolója vett részt.Az Egyetemi Világjátékokon idén 161 fős magyar delegáció képviselte hazánkat, melyből hárman a Szegedi Tudományegyetem hallgatói.

2023. augusztus 25.

Meghívó - A SZTE Juhász Gyula Pedagógusképző Kar jogelőd intézményeit, amelyek a polgári iskolai tanárképzést szolgálták, 150 éve alapította Trefort Ágoston kultuszminiszter, ezért személyében karunk megalapítóját tiszteljük, aminek kifejezésére szobrot állított a hálás utókor az évfordulón, és a Hattyas sori kampuszt róla nevezzük el Trefort Parknak.

2023. augusztus 21.

A Magyar Művészeti Akadémia Szegedi Regionális Munkacsoportja tisztelettel meghívja Önt a „MADÁCH - 200: Az ember tragédiája a művészetekben - Tudományos emlékülés könyvbemutatóval és Kass János Az ember tragédiája illusztráció - sorozatának tárlatvezetésével” című rendezvényére, 2023. szeptember 6-án (szerda) 16 órától 19 óráig a Szegedi Akadémiai Bizottság dísztermébe (SZAB, Szeged, Somogyi u. 7.).

2023. augusztus 07.

Mély fájdalommal tudatjuk, hogy Dr. Szöllősi Erzsébet az SZTE Juhász Gyula Pedagógusképző Kar volt tanára életének 77. évében elhunyt.

2023. augusztus 03.

Karunk tanévnyitó ünnepsége és az elsőévesek eskütétele 2023. szeptember 10-én, vasárnap 11 órakor kerül megrendezésre a József Attila Tanulmányi és Információs Központ Kongresszusi termében (Szeged, Ady tér 10.).