foepulet_jgypk

Popzene a középkorban - Pedagógiai esték

2021. szeptember 27.

"Sok minden más lehetne, ha csak egy kicsit is éneklőbb emberek lennénk" - ezt hirdeti dr. Tóth Árpád karnagy, egyetemi és középiskolai tanár, a Csíkszerda improvizációs kórus vezetője, a Kórusok Éjszakája megálmodója és főszervezője. Szeptember 28-án, kedden este 6-tól dr. Tóth Árpád újra a Mentor(h)áló vendége lesz Szegeden az IH-ban, ahol mindannyian újra megtapasztalhatjuk hihetetlen lelkesedését és szakmai profizmusát.

Az előadás időpontja: 2021. szeptember 28. kedd 18.00

Előadónk: dr. Tóth Árpád karnagy, egyetemi és középiskolai tanár, a Csíkszerda improvizációs kórus vezetője, a Kórusok Éjszakája megálmodója és főszervezője

Az előadás helyszíne: IH Rendezvényközpont, Szeged, Felső Tisza-part 2.

"Mennyire élvezhető egy közel 800 éves popdal?

Rekonstruálható-e pontosan, hogyan hangzott, illetve meg tudjuk-e szólaltatni ma mi magunk?

Írtak-e kottát, és ha igen, hogyan?

Volt-e egyáltalán különbség komolyzene és könnyűzene között?

Fedezzük fel közösen a középkor távoli, és mégis meglepően közeli világát!"

Jegyek személyesen az IH Rendezvényközpontban, online pedig a https://jegyek.ihrendezvenykozpont.hu oldalon kaphatók.