SZTE JGYPK 2019. január

2019. január 28.

A verseny célja: Tudományos témák közérthetően, élvezetes előadásmódban.

Jelentkezési határidő: 2019. február 4. (hétfő) 16:00-ig a tehetsegpont@rekt.szte.hu (SZTE Tehetségpont) e-mail címre.

2019. január 25.
2019. január 16.

A Wacław Felczak Alapítvány:

- „TENGERSZEM” című pályázati felhívása – könyvkiadások támogatására,

- „SZÁRNYAS HUSZÁROK” című pályázati felhívása – a „Wacław Felczak Alapítvány fiatal nagyköveteinek” támogatására,

- „SZIRÉN” című pályázati felhívása – a középiskolai lengyel nyelvoktatás elindításának támogatására,

- „MAZURKA” című pályázati felhívása – lengyel-magyar tudományos folyóirat létrehozására és kiadására,

- „AZ ÍGÉRET FÖLDJE” című pályázati felhívása – csoportos felsőoktatási hallgatói tanulmányutak támogatására.

2019. január 14.

A SZTE az idén is képviseltette magát az Educatio kiállításon, ahol természetesen a JGYPK is saját standdal rendelkezett, hogy a képzéseiről felvilágosítást, s minél több információt tudjon adni.

2019. január 14.

2018. december 17-én került megrendezésre a Juhász Gyula Kupa döntője, melyet karunk hagyományteremtő céllal indított, mivel fontosnak tartjuk, hogy a tanulás mellett játékos események is legyenek a hallgatók életében. A tanár-diák mérkőzés jó hangulatban folyt és barátságos döntetlennel zárult.

2019. január 10.

A 90. éve Szegeden megemlékezés és tudományos konferenciák című programsorozathoz készült kari kisfilm.

2019. január 09.

A Szegedi Tudományegyetem Juhász Gyula Pedagógusképző Kar 2019. január 8-án tartotta Újévi fogadását, melyen a dékáni köszöntő után átadták a kari tudományos pályázatok nyerteseinek oklevelét is. Az oklevelek átadására először 2018-ban, hagyományteremtő szándékkal került sor.

2019. január 09.

A jelenleg működő Közalkalmazotti Tanács mandátuma 2019. február végén lejár, ezért az egyetemen új KT megválasztására kerül sor. A választás megszervezésére és lebonyolítására a jelenlegi KT Választási Bizottságot (VáB) hozott létre.

2018. december 17.

A hazai közoktatásban a következő évek egyik legnagyobb kihívása – sokak véleménye alapján – az egyre inkább terjedő agresszió megelőzése és kezelése lesz.

A Szegedi Tudományegyetem Közoktatási Vezetőképző és Továbbképző Intézete (SZTE KÖVI) a Mentor(h)álóval együttműködésben minikonferenciát szervez az agresszió megelőzése és kezelése témakörében.

2018. november 15.

dr. Forgács Attila gasztropszichológus, szociálpszichológus, klinikai szakpszichológus előadása

2018. november 15.

Igazi irodalomtörténeti/kultúrtörténeti csemegével indul a 2019-es év! Január 21-én este újabb fantasztikus programmal tér vissza a Mentor(h)áló életébe az elmúlt évek egyik sikerszerzője, Nyáry Krisztián!