SZTE JGYPK 2023. október

2023. október 30.

Idén folytatódik a Gondolatok a könyvtárban előadássorozatunk. Az előadók karunk oktatói, professzorai és meghívott vendégei lesznek, akik komoly témákat, tudományos eredményeket, társadalmi és művészeti jelenségeket vesznek nagyító alá mindenki számára „fogyasztható” módon.

2023. október 30.

A Szegedi Tudományegyetem Juhász Gyula Pedagógusképző Kar takarító munkatársat keres napi 8 órás munkavégzéssel.

2023. október 27.

A Szegedi Tudományegyetem továbbra is a világ legjobb egyetemei között szerepel a Times Higher Education szakterületi rangsorain. A legfrissebb értékelések alapján az SZTE idén első helyen végzett Magyarországon a neveléstudományi, pedagógus- és tanárképzési kiválósági listán.

2023. október 27.

A Magyar Tudományos Akadémia, a SZAB Állampolgári Kompetenciák Munkabizottsága és az SZTE JGYPK Magyar és Alkalmazott Nyelvészeti Tanszék tisztelettel meghívja a Magyar Tudomány Ünnepe alkalmából a Kulturális és interkulturális tudatosság, kommunikációs kihívások a tanulás és a munka globalizált világában című rendezvényére.

2023. október 27.

Az SZTE JGYPK Informatika Alkalmazásai Tanszéke a Jubileumi tanév rendezvényeihez kapcsolódva workshop-ot rendez diszkrét struktúrákhoz kapcsolódó területek témában, amely magába foglalja a diszkrét matematika, gráfelmélet, adatbányászat, kombinatorikus optimalizálás, big data, mesterséges intelligencia területeit. A konferencia előestéjén 150 éves karunk nevében Dr. Döbör András dékán fogadja a konferencia résztvevőit.

2023. október 26.

A MTA Szegedi Akadémiai Bizottság Művészeti Szakbizottsága tisztelettel meghívja Önt és barátait Jakabházi Sándor Kapcsolatok - kontrasztok című kiállításának megnyitójára.

2023. október 26.

A rövidtávú mobilitást a Kolozsvári Egyetem, Képzőművészeti és Design Kara szervezte (Universitatea de Artă și Design din Cluj-Napoca). A programra három egyetem kapott meghívást: az olaszországi Accademia di Belle Arti di Bari, a Magyar Képzőművészeti Egyetem Festő Tanszéke és az SZTE JGYPK Művészeti Intézet Rajz-Művészettörténet Tanszéke.

2023. október 10.

A Szegedi Tudományegyetem Juhász Gyula Pedagógusképző Kar Alkalmazott Pedagógiai Intézet Szociálpedagógus-képző Tanszéke szeretettel meghívja Önt és/vagy az Ön intézményének képviselőjét a 2023. november 22-én megrendezésre kerülő EGYMÁS KÖZÖTT – HATÁROK NÉLKÜL 1. című konferenciára.

2023. október 25.

Kiválóan szerepeltek hallgatóink a 69. Sportszakos Hallgatók Sporttalálkozóján Budapesten 2023.10.06-07-én. Az MTSE és ELTE szervezésében zajló viadalon 8 egyetem közel 400 hallgatója vett részt. Úszó és röplabda csapatunk aranyérmet szerzett, a kosárlabda csapatunk a harmadik, míg atlétáink a negyedik helyen végeztek. Ezúton is gratulálunk sportolóinknak és oktatóinknak!

2023. október 24.

Nyolc hallgató vehette át oklevelét a Kari Tanács nyilvánossága előtt.

2023. október 24.

Szeretettel vár minden érdeklődőt az API Óvodapedagógus-képző Tanszék a "Nemes egyszerűség" című zenei rendezvényére.

2023. október 24.

Tajti László tájegységvezető tart előadást Természetvédelmi célú halgazdálkodás a tömörkényi Csaj-tón címmel 2023. október 31-én, kedden 17 órától az Interaktív Természetismereti Tudástár Nagyelőadójában.

2023. október 20.

A 70/110 éves Szegedi Bárczi Gusztáv EGYMI, Óvoda és Általános Iskola a 150 éves Juhász Gyula Pedagógusképző Karral együttműködésben tisztelettel meghívja Önt “A jövő attól függ, mit teszel ma” avagy jövőképek a neurodiverzitás tükrében - Esélyteremtés a gyógypedagógiában Gyógypedagógiai Konferenciára, amely 2023.11.15- én (szerda) a Szegedi Szent-Györgyi Albert Agórában kerül lebonyolításra.

2023. október 20.

A 70/110 éves Szegedi Bárczi Gusztáv EGYMI, Óvoda és Általános Iskola a 150 éves Juhász Gyula Pedagógusképző Karral együttműködésben tisztelettel meghívja Önt “A múlton épül fel a jelen és a jövő” című Iskolatörténeti Kiállítás megnyitójára, melyet 2023.11.06. 15:00 órai kezdettel tartunk a a JGYPK Hattyas sori Campus 6-os épület 6017-es terem és folyosóján (6725 Szeged, Hattyas u.10. ).

2023. október 19.

2023. október 12.

A Mentor(h)áló jövő hétre is tartogat egy nagyszerű meglepetést: október 17-én, kedden este Magyarország 1. számú generációkutató szakembere, STEIGERVALD KRISZTIÁN lesz a népszerű sorozat vendége!

2023. október 10.

2023. október 09.

A Budapesti Orosz Kulturális Központ munkatársa, Zaharova Jelena Jevgenyevna angol nyelven ismerteti a magyar fiatalok számára megpályázható orosz állami ösztöndíjas programokat a felsőoktatás minden szintjén és területén.

2023. október 09.

A Magyar Festészet Napja alkalmából az MTA SZAB Művészeti Szakbizottsága, a SZÖG-ART és a MAOE területi szervezete közös rendezvényeként kerül megrendezésre a IX. Szegedi Festők Napja a SZAB Székházban.

2023. október 06.

Pályaorientációs program középiskolásoknak és az óvodapedagógia iránt érdeklődőknek.

2023. október 06.

Az SZTE JGYPK Rajz- művészettörténet Tanszéke szeretettel meghívja Önt és barátait az AlmaMater 20/40 kiállításra.

2023. október 04.