SZTE JGYPK 2022. március

2022. március 31.

Ebben a tanévben is kiírásra került a Talent ösztöndíj és a Kiválósági Lista, illetve a Vállalati ösztöndíjak.

2022. március 29.

Az MTA SZAB Székházában 2022. április 11-én (hétfő) 18 órakor a magyar költészet napja alkalmából a „Múltunkból varázsolt valóság” magyar költők versei Temesvárról című könyvet bemutatja.

2022. március 29.

Az SZTE JGYPK Új Nemzeti Kiválóság Program 2021/2022-es tanév ösztöndíjasainak tudományos konferenciája.

2022. március 29.

A Szegedi Tudományegyetem Juhász Gyula Pedagógusképző Kar Szakképzési, Felnőttképzési és Tudásmenedzsment Intézetének Mozgóképkultúra Tanszéke és a Magyar Tudományos Akadémia Szegedi Akadémiai Bizottság Állampolgári Kompetenciák Munkabizottsága 2022. április 6-án és 7-én tudományos konferenciát, illetve szakmai napot rendez Média, identitás, lokalitás címmel.

2022. március 28.

Az SZTE JGYPK Művelődéstudományi Tanszék tisztelettel meghívja Önt és barátait 2022. április 4-én (hétfőn) 17:00 órára Kultúra a középiskolai tananyagban elnevezésű előadásukra.

2022. március 28.

A kari Hallgatói Önkormányzat kezdeményezésére Dr. Döbör András dékán 2022. április 12-ére (kedd) dékáni szünetet, oktatásmentes munkanapot engedélyezett, a Juhász Gyula Napok rendezvény Sportnapjára tekintettel.

2022. március 23.

Idén folytatódik a Gondolatok a könyvtárban előadássorozatunk. Az előadók karunk oktatói, professzorai és meghívott vendégei lesznek, akik komoly témákat, tudományos eredményeket, társadalmi és művészeti jelenségeket vesznek nagyító alá mindenki számára „fogyasztható” módon.

2022. március 22.

Az SZTE JGYPK Alkalmazott Humántudományi Intézet tisztelettel meghívja Önt és barátait 2022. március 28-án (hétfőn) 15:45 órára Beszédfejlesztéstől a Hamletig című könyvbemutatójára.

2022. március 22.

Az SZTE JGYPK Rajz-Művészettörténet Tanszéke tisztelettel meghívja Önt és barátait 2022. március 24-én (csütörtökön) 17 órára a REBOOT – újjászületés a Covid árnyékában című kiállítás megnyitójára.

2022. március 22.

A Szegedi Tudományegyetem Juhász Gyula Pedagógusképző Karán 2022. március 21-én került megrendezésre a Kazinczyról elnevezett „Szép magyar beszéd „verseny kari fordulója.

2022. március 21.

A Tokaj-Hegyalja Egyetem Comenius Intézet Neveléstudományi Tanszéke meghirdeti az Iskola a határon III. neveléstudományi és neveléslélektani tudományos konferenciát.

2022. március 21.

Szentesen a Petőfi utcában avatták fel Cherrier János nyomdász és lapkiadó emléktábláját „A magyar sajtó napja” emlékére. A tábla állítását Pető Bálint karunk oktatója kezdeményezte, aki egy külön kötetben is megemlékezett a szentesi sajtó kezdeteiről.

2022. március 21.

A Szegedi Tudományegyetem Juhász Gyula Pedagógusképző Kar vezetősége és a Magyar és Alkalmazott Nyelvészeti Tanszék nevében mély megrendüléssel tudatjuk, hogy Karunk egykori főigazgató-helyettese, az Alkalmazott Nyelvészeti Tanszék alapítója, Brassai Sámuel-díjas nyelvész, prof. dr. Lengyel Zsolt 2022. március 9-én elhunyt.

2022. március 18.

Kivételes hangulatú estével folytatódik a Mentor(h)áló Pedagógiai esték sorozata - a március 21-i előadás vendége Mező Misi énekes, zenész!

2022. március 18.

Beszélgetés Sándor Csilla főszerkesztővel a Csodaceruza magazinról.

2022. március 16.

2022. április 1-én kerül megrendezésre hagyományos Szemeszternyitó előadásunk.

2022. március 11.

A Szegedi Tudományegyetem rektora oktatási szünetet engedélyezett 2022. április 12. napjára (keddre) az egyetem végzős hallgatói részére.

2022. március 09.

Az Interreg V-A Ausztria-Magyarország Együttműködési Program 2014-2020 Oktatási együttműködések az AT-HU határrégióban_innovatív projekt (BIG_inn AT-HU) keretében a Soproni Egyetem Benedek Elek Pedagógiai Kara és a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Neveléstudományi Intézete szeretettel várja a nevelés-oktatás területén dolgozó, alkotó, kutató kollégákat a 15. Képzés és Gyakorlat Nemzetközi Neveléstudományi Konferenciára.

2022. március 09.

Szegedi Tudományegyetem Juhász Gyula Pedagógusképző Kar Művészeti Intézet Ének-zene Tanszéke tisztelettel meghívja Önt és barátait 2022. március 16. (szerda) 16 órára doc. Mgr. Petr Hala Ph.D (Brno, Masarykova Univerzita) zongorahangversenyére.

2022. március 09.

Az Ujvári János diplomadíj-pályázat célja segíteni a felsőoktatási tanulmányaik végéhez közeledő hallgatókat, hogy diplomadolgozatuk témáját megfelelő szakmai támogatás mellett szellemitulajdon-védelmi szempontból is megvizsgálják, és feltérképezzék az általuk választott téma szellemitulajdon-védelmi vonatkozásait, illetve oltalmazhatósági lehetőségeit.

2022. március 08.

Ezen a héten 3 nagyszerű programot kínál a Kar szervezeti egységeként működő Mentor(h)áló.

2022. március 07.

A MTA Szegedi Akadémiai Bizottság Művészeti Szakbizottsága tisztelettel meghívja Önt és barátait 2022. március 10. (csütörtök) 18 órára Sándor Miklós festőművész kiállításának megnyitójára.

2022. március 02.

A Szegedi Tudományegyetem JGYPK Gyógypedagógus-képző Intézete szeretettel meghív minden érdeklődőt a Logopédia Európai Napja alkalmából szervezett „Életkorokon átívelő logopédia” című rendezvényére.

2022. március 02.

A Szegedi Tudományegyetem szállással, étkezéssel, egészségügyi ellátással támogatja az ukrajnai menekülteket. Ha lehetőséged van rá, a következő módon segítheted ezeket az erőfeszítéseket.

2022. március 01.

Az MTA Amerikában dolgozó Külső Tagjai által alapított Amerikai Magyar Akadémikusok Alapítványa (AMAAL) az ITM és az NKFIH támogatásával ismételten meghirdeti fiatal magyar kutatók, posztdoktori kutatók és doktori iskolai hallgatók részére létrehozott támogatási lehetőségeket.