SZTE JGYPK 2023. november

2023. november 29.
2023. november 28.

Dr. Bánki György pszichiáter a Mentor(h)áló eddigi történetének egyik legsikeresebb előadója - fanyar humorával, széles körű tájékozottságával, különleges hangulatú, mindig mély tartalommal bíró előadásaival már több ízben elvarázsolta sorozatunk nézőit.

2023. november 28.

Kiállításon köszöntőt mondott: Dr. Drahota-Szabó Erzsébet általános és tudományos dékánhelyettes

Helyszín: SZTE JGYPK Rajz - Művészettörténet Tanszék galériája, Szeged, Brüsszeli krt. 37.

Időpont: 2023. november 23. 18 óra

Megtekinthető: 2024. január 26-ig hétfőtől péntekig 10-18 óráig

2023. november 27.

Az indonéz Nyugat-Szumátra Padang városában található Universitas Negeri Padang rektora, Prof. Ganefri, PhD., rektorhelyettese, Prof. Ir. Syahril, MSc. PhD., és külügyi irodavezetője, Prof. Rusnardi Rahmat Putra, PhD. Eng. látogatott el karunkra 2023. november 24.-én.

2023. november 22.

Az SZTE JGYPK Rajz-Művészettörténet Tanszék szeretettel meghívja Önt és barátait a "Green Skills" BIP Erasmus + kiállításra.

2023. november 20.

A Magyar Tudományos Akadémia, a SZAB Állampolgári Kompetenciák Munkabizottsága és az SZTE JGYPK Magyar és Alkalmazott Nyelvészeti Tanszék tisztelettel meghívja a Magyar Tudomány Ünnepe alkalmából a Kulturális és interkulturális tudatosság, kommunikációs kihívások a tanulás és a munka globalizált világában című rendezvényére.

2023. november 20.

Idén folytatódik a Gondolatok a könyvtárban előadássorozatunk. Az előadók karunk oktatói, professzorai és meghívott vendégei lesznek, akik komoly témákat, tudományos eredményeket, társadalmi és művészeti jelenségeket vesznek nagyító alá mindenki számára „fogyasztható” módon.

2023. november 17.

A MTA Szegedi Akadémiai Bizottság Művészeti Szakbizottsága tisztelettel meghívja Önt és barátait Németh György fotográfus „A közel és a távol” című kiállítására.

2023. november 17.

Az Országgyűlés elnöke, az európai uniós ügyekért felelős miniszter és az Európai Bizottság Magyarországi Képviseletének vezetője idén is kiírta a "Magyarország és a közép-európai térség az Európai Unióban, az Európai Unió a világban" c. pályázatot egyetemi, főiskolai hallgatók részére.

2023. november 17.

Dr. Gyurkó Szilvia, a Mentor(h)áló történetének egyik leginspirálóbb előadója érkezik Szegedre november 21-én, vagyis jövő kedden este. Az IH Rendezvényközpontban megvalósuló programban a gyermekkori kiégésről, a gyermekeinkre rakodó terhekről és ezek hatásairól tart előadást.

2023. november 14.

A Délvidék Kutató Központ, a Délvidéki Szemle folyóirat, a SZAB Délvidék Kutató Központ Munkabizottsága és az SZTE Juhász Gyula Pedagógusképző Kar a 150 éves Jubileumi tanév rendezvényeinek keretében nemzetközi történettudományi és művelődéstörténeti konferenciát szervez FEJEZETEK A DÉLVIDÉK MÚLTJÁBÓL 8. – „SAJTÓ ÉS NYILVÁNOSSÁG A DÉLVIDÉKEN” címmel.

2023. november 14.

Az Óvó- és Tanítóképzők Egyesületének Matematika Tagozata által a tanító, óvópedagógus, gyógypedagógus, konduktor szakos, nappali tagozatos hallgatók részére kiírt XXXI. Szendrei János Matematika Verseny idén Jászberényben, az Eszterházy Károly Katolikus Egyetem Jászberényi Campusán került megrendezésre, 2023. november 10. és 12. között. A megmérettetésen 9 intézmény 37 hallgatója vett részt.

2023. november 13.

A Magyar Tudományos Akadémia tisztelettel meghívja a Magyar Tudomány Ünnepe rendezvényére: Felnőttkori tanulás a készségek európai évében

2023. november 13.

Időpont: 2023. november 22. (szerda) 14:30

Helyszín: Tamási Áron Klub (TÁK), SZTE JGYPK, Szeged, 6725. Boldogasszony sgt. 6.

2023. november 08.

2023. október 28-án kerültek átadásra karunkon a JGYPK Kari Tanácsa által adományozott jubileumi oklevelek. A díszokleveles Kollégákat Dr. habil. Tarkó Klára oktatási és innovációs dékánhelyettes asszony köszöntötte.

2023. november 08.

A MTA Szegedi Akadémiai Bizottság Művészeti Szakbizottsága tisztelettel meghívja Önt és barátait Szekernyés János Temesvár Kövei Préselt virágszirmok az Erzsébetvárosból című könyvének bemutatójára.

2023. november 06.

A Szegedi Tudományegyetem Juhász Gyula Pedagógusképző Kar Felvételi Kampanynyitó estjén egy olyan eseményre invitálja a jelenlegi és a leendő hallgatókat, ahol egy közösséget alkotva információkat cserélhetnek a karról, kapcsolatokat építhetnek ki és beleláthatnak milyen érzés igazán Jugyus hallgatónak lenni.

2023. november 06.

Azok a pedagógusok, akik tanítóképző intézeti tanári (Apponyi); polgári iskolai tanári; általános iskolai tanári; tanítói; óvónői oklevelüket 50, 60, 65, 70, vagy 75 évvel ezelőtt, tehát 1974-ben, 1964-ben, 1959-ben, 1954-ben, vagy 1949-ben szerezték a Szegedi Tanárképző Főiskolán vagy jogelőd intézményében (Apáczai Csere János Pedagógiai Főiskola) 2024-ban arany, gyémánt, vas, rubin, vagy gránit díszoklevélre jogosultak.

2023. november 06.

Az SZTE JGYPK Magyar és Alkalmazott Nyelvészeti Tanszéke álláspályázatot hirdet tanársegédi, illetve adjunktusi álláshely betöltésére.

2023. november 06.

Szeretettel várjuk leendő hallgatóinkat az SZTE Juhász Gyula Pedagógusképző Kar ONLINE nyílt napjára. Csatlakozz eseményünkhöz és tudj meg többet képzéseinkről.

2023. október 27.