JGYPK 150 hírek

2024. február 06.

A rendezvény időpontja: 2024. február 15. (csütörtök) 18 óra

A rendezvény helyszíne: SZTE JGYPK Rajz- Művészettörténet Tanszék galériája (6723 Szeged, Brüsszeli krt. 37.)

2023. december 04.
2023. november 14.

A Délvidék Kutató Központ, a Délvidéki Szemle folyóirat, a SZAB Délvidék Kutató Központ Munkabizottsága és az SZTE Juhász Gyula Pedagógusképző Kar a 150 éves Jubileumi tanév rendezvényeinek keretében nemzetközi történettudományi és művelődéstörténeti konferenciát szervez FEJEZETEK A DÉLVIDÉK MÚLTJÁBÓL 8. – „SAJTÓ ÉS NYILVÁNOSSÁG A DÉLVIDÉKEN” címmel.

2023. november 13.

Időpont: 2023. november 22. (szerda) 14:30

Helyszín: Tamási Áron Klub (TÁK), SZTE JGYPK, Szeged, 6725. Boldogasszony sgt. 6.

2023. október 10.

A Szegedi Tudományegyetem Juhász Gyula Pedagógusképző Kar Alkalmazott Pedagógiai Intézet Szociálpedagógus-képző Tanszéke szeretettel meghívja Önt és/vagy az Ön intézményének képviselőjét a 2023. november 22-én megrendezésre kerülő EGYMÁS KÖZÖTT – HATÁROK NÉLKÜL 1. című konferenciára.

2023. október 06.

Az SZTE JGYPK Rajz- művészettörténet Tanszéke szeretettel meghívja Önt és barátait az AlmaMater 20/40 kiállításra.

2023. szeptember 29.

Karunk 150 éves jubileumi rendezvénysorozatában kiemelt esemény volt az a meghitt ünnepség szeptember 28-án, amelynek keretében átadták a jubileum alkalmából felújított kari dísztermet, melynek megújulásával és modernizációjával régi terv vált valóra. Az immár méltó terem mostantól a Kari Tanács határozata értelmében Békési Imre, a korábbi főiskola egykori főigazgatója nevét viseli. A JGYPK ezúton kívánja kifejezni tiszteletét és megbecsülését Prof. Dr. Békési Imre iránt, aki a kar érdekében vezetőként, oktató, kutató professzorként egyaránt elévülhetetlen érdemeket szerzett, s ezzel kívánja az emlékét ápolni és megőrizni.

2023. szeptember 17.

A Jubileumi Tanév rendezvényeihez kapcsolódott az idei KÖN séta, amelyet minden évben hagyományosan a Művelődéstudományi Tanszék Közösségszervező BA szakos hallgatói szerveznek.

2023. április 13.

Az SZTE Juhász Gyula Pedagógusképző Kar az idei évben ünnepli fennállásának 150. évfordulóját. A 2023-24-es Jubileumi Tanévben a Kar és az SZTE JGYPK Alkalmazott Pedagógiai Intézet által megszervezett nagyszabású neveléstudományi konferenciával ünnepeljük meg ezt a kerek évfordulót.

2023. augusztus 25.

Meghívó - A SZTE Juhász Gyula Pedagógusképző Kar jogelőd intézményeit, amelyek a polgári iskolai tanárképzést szolgálták, 150 éve alapította Trefort Ágoston kultuszminiszter, ezért személyében karunk megalapítóját tiszteljük, aminek kifejezésére szobrot állított a hálás utókor az évfordulón, és a Hattyas sori kampuszt róla nevezzük el Trefort Parknak.