SZTE JGYPK 2020. január

2020. január 30.

A Határon Átívelő Projekt keretében egy különleges mozgásszínházi produkció érkezik városunkba Oroszországból.

2020. január 28.

Az Alkalmazott Pedagógiai Intézet Óvodapedagógus-képző Tanszéke január 28-án szervezte meg az óvodapedagógus-képzés szakmai gyakorlatait vezető mentorok fórumát. A rendezvényen Szeged város és környéke óvodáinak pedagógusai voltak jelen.

2020. január 27.

Az SZTE JGYPK Gyógypedagógus-képző Intézet idén januárban is megszervezi a gyakorlatvezető kollégák szakmai fórumát.

2020. január 24.

A Délvidék Kutató Központ és a VMDK Szegedi Tagozata a délvidéki magyar népírtás 75. évfordulóján megemlékezést tartott az SZTE Juhász Gyula Pedagógusképző Kar Tanácstermében.

2020. január 23.

Kulisszák mögötti körséta a Szegedi Nemzeti Színházban a zenekari ároktól az emeletekig. Színpad, folyosók, öltözők stb. bejárása, ahová a néző nem teheti be a lábát.

2020. január 21.

A Magyar Innovációs Alapítvány - a Magyar Innovációs Szövetséggel közösen - a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal főtámogatásával, az Innovációs és Technológiai Minisztériummal, az Agrárminisztériummal, a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatalával és a Valor Hungariae Zrt.-vel együttműködve, 28. alkalommal hirdeti meg a MAGYAR INNOVÁCIÓS NAGYDÍJ pályázatot.

2020. január 21.

A talárt 2020. január 3. és január 31. között munkanapokon 8:00-tól 12:00-ig lehet megrendelni az SZTE JGYPK Hallgatói Ajándékboltban (6725 Szeged, Hattyas sor 6-8., JUGYU Klub).

2020. január 17.
2020. január 16.

Január 23-án 17 órai kezdettel tartott megemlékezést a Délvidék Kutató Központ és a VMDK Szegedi Tagozata a Juhász Gyula Pedagógusképző Kar Tanácstermében.

2020. január 16.

A jó közösség, a jó emberi kapcsolatok meglétét sokszor természetesnek tekintjük, és csak azok fájó hiánya esetében gondolkozunk el azon, hogyan lehetne ez másként. A jó közösségek nem maguktól lesznek azzá, meg kell dolgozni értük. Ki tudatosan, ki kevésbé tudatosan járul hozzá az adott közösség életéhez, de valamit tenni kell érte. Miért várnánk meg, amíg baj lesz? Miért ne lehetne azon is dolgozni, hogy a közösségek eleve egészséges irányba fejlődjenek?

2020. január 15.

2020-ban is várja az érdeklődőket a Mentor(h)áló Pedagógiai Esték tavaszi évadával! Január 21-től június 9-éig 11 olyan előadót hallhatnak a résztvevők, akik szakmájukban igazi óriások. Idén a hangsúly a szavak erejére, a személyes történetekre és a példamutatás köré szerveződött, így a nézők találkozhatnak többek között Dr. Somody Imrével, Nyáry Krisztiánnal, Dr. Gyurkó Szilviával, de visszatér a színpadra Görög Ibolya is!

2020. január 10.

Ezúton hivatalosan tájékoztatom a Kollégákat, hogy 2020. január 27-én (hétfő) 11 órára Dr. Döbör András Dékán Úr Kari Értekezletet hív össze.

Helyszín: József Attila Tanulmányi és Információs Központ Kongresszusi terme (Szeged, Ady tér 10.)

2020. január 09.
2020. január 09.

A már hagyománynak számító újévi köszöntő keretein belül hirdették ki a Szegedi Tudományegyetem Juhász Gyula Pedagógusképző Kar tudományos és művészeti munkát támogató pályázatának nyerteseit.

2020. január 08.
2020. január 07.

Speth Evelin a Szegedi Tudományegyetem sport- és rekreációszervezés szakos hallgatója, a PC Trade Szeged KKSE balátlövője már gyerek kora óta a kézilabdának él. A sport és az egyetemi tanulmányok nagy elhivatottságot igényelnek, sokan nehezen tudják összeegyeztetni a kettőt.

2020. január 07.

A szegedi Mentor(h)áló 2.0 elnevezésű rendezvénysorozat öt évvel ezelőtt, 2015 januárjában indult útjára.

2020. január 06.

Az elmúlt években megrendezett „Prezentációs technikák versenyre” és a versenyre felkészítő kurzusok megszervezésére ebben a tanévben is sor kerül.

2020. január 06.

A szeptemberben induló osztatlan, alap-, és mesterképzésekre, valamint felsőoktatási szakképzésekre 2020. február 15-ig lehet jelentkezni az E-felvételi felületen.