20201110_125347_0001_x10_1169_hdr

Nyertes MTA Közoktatás-fejlesztési Kutatási Pályázat 2021 a JGYPK-n

2021. szeptember 15.

A Magyar Tudományos Akadémia 2021-ben kiírt Közoktatás-fejlesztési Kutatási Pályázatán országosan 20 kutatócsoport nyert, köztük a Juhász Gyula Pedagógusképző Kar Alkalmazott Egészségtudományi és Környezeti Nevelés Intézetében működő MTA-SZTE Egészségfejlesztés, egészségnevelés módszertana kutatócsoport Dr. habil. Tarkó Klára vezetésével.

Kutatási programjuk címe: Innovatív akciókutatás az eredményes óvodai, általános iskolai és középiskolai egészségfejlesztéshez-egészségneveléshez szükséges oktatási-nevelési módszertan kidolgozására. A befogadó intézet 2 tanszéke (Egészségszociológia és Életmód Tanszék; Egészségpszichológia és Mentálhigiéné Tanszék) munkatársai mellett a kutatócsoport tagjai a SZTE JGYPK Alkalmazott Pedagógiai Intézet munkatársai, a SZTE Tanárképző Központ főigazgató-helyettese, az ELTE Társadalomtudományi Kar, Közgazdaságtudományi Intézet, Egészségpolitika és Egészség-gazdaságtan Tanszék munkatársai, a Társadalomtudományi Kutatóközpont munkatársa, a Nemzeti Népegészségügyi Központ munkatársai és a Magyar Népegészségügy Megújításáért Egyesület - Népegészségügy 3.0 elnöke. A 4 éves program ünnepélyes megnyitójára 2021. szeptember 14.-én került sor Budapesten az MTA Székházában, melyről a fényképes tudósítás ITT olvasható.