SZTE JGYPK 2023. február

2023. február 27.

Szeretettel meghívjuk „Az élet szép!” - Lázár Pál festőművész emlékkiállításának megnyitójára az Aranytíz Kultúrház Átrium Galériába.

2023. február 27.

A Somogyi Károly Városi és Megyei Könyvtár szeretettel meghívja Önt és barátait 2023. március 9-én (csütörtök) 17 órára dr. habil. Máté Zsuzsanna esztéta és irodalmár "Madách 200 - Láthatóvá tett laptöredékeim Az ember tragédiájából" című kiállításának megnyitójára.

2023. február 23.

Az SZTE JGYPK Mentor(h)áló Központ következő 2 rendezvénye kiemelt érdeklődés mellett zajlik a következő napokban!

Mindkét előadásra a jegyek 90%-a elővételben elkelt, így az IH Rendezvényközpont 600 fős nagytermében már csak néhány szabad hely maradt. A nagyszabású, minőségi feltöltődést és tanulást kínáló programokra nagy szeretettel várnak minden érdeklődőt a szervezők.

2023. február 22.

Fájdalmas veszteség érte a Szegedi Tudományegyetem oktatói-kutatói közösségét, elsősorban a Juhász Gyula Pedagógusképző Kart és a Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kart: 2023. február 18-án elhunyt Dr. Tóth Szergej nyugalmazott főiskolai tanár.

2023. február 21.

Együttműködés született az SZTE Juhász Gyula Pedagógusképző Kara és az orosházi Vörösmarty iskola között. Ennek keretében tanítóképzős hallgatók érkeznek majd a Vörösmartyba, a helyi általános iskola egyik pedagógusa pedig a jövőben óraadóként tevékenykedik a felsőoktatási intézményben.

2023. február 17.

A Szegedi Tudományegyetem Juhász Gyula Pedagógusképző Kar Gyógypedagógus-képző Intézete szeretettel meghív minden érdeklődőt a Logopédia Európai Napja alkalmából szervezett konferenciára.

2023. február 14.

Molnár Anita író, a röszkei PaprikaMolnár Malom és Múzeum tulajdonosa tart előadást 2023. február 22-én, szerdán 17 órától az Interaktív Természetismereti Tudástár Nagyelőadójában.

2023. február 09.

A Szegedi Tudományegyetem és az MTA Szegedi Akadémiai Bizottság tisztelettel meghívja Önt a Karikó Katalin elismeréseit bemutató fotókiállítás megnyitójára, az ENSZ közgyűlése által kezdeményezett globális mozgalom, a „Nők és lányok a tudományban” Világnap alkalmából.

2023. február 06.

A Külgazdasági és Külügyminisztérium pályázatot hirdet A kulturális és tudománydiplomáciai feladatok ellátásáról szóló 241/2016. (VIII. 16.) Korm. rendelet alapján a 2023. évre szóló KLEBELSBERG KUNO-ÖSZTÖNDÍJRA.

2023. február 06.

A Kárpát-medencei Tehetségkutató Alapítvány tehetségeket támogató programja első lépéseként

várja olyan, Kárpát-medencei, kiemelkedő tehetségű, 14 és 30 év közötti, nappali tagozatos

képzésben résztvevő fiatalok jelentkezését, akik:

2023. február 02.

Zenei, vers-és prózamondó versenyt, irodalmi és fotópályázatot hirdet a Szegedi Tudományegyetem Kulturális Irodája.

2023. február 02.

Az Egyetemi Tavasz esemény célja, hogy a vendégek minél szélesebb körben megismerjék az egyetemen folyó tudományos, ismeretterjesztő, kulturális és sporttevékenységet.