Agresszió az iskolában

2018. december 17.

A hazai közoktatásban a következő évek egyik legnagyobb kihívása – sokak véleménye alapján – az egyre inkább terjedő agresszió megelőzése és kezelése lesz.

A Szegedi Tudományegyetem Közoktatási Vezetőképző és Továbbképző Intézete (SZTE KÖVI) a Mentor(h)álóval együttműködésben minikonferenciát szervez az agresszió megelőzése és kezelése témakörében.

Időpont: 2019. január 23. (szerda) 9.30-13.00

Helyszín: SZTE Rektori Hivatal épülete, Díszterem (6720 Szeged, Dugonics tér 13.)

A minikonferencia címe: Agresszió az iskolában

9.35 - 10.15: dr. Aáry-Tamás Lajos, az oktatási jogok biztosa: Erőszak az oktatásban

10.15 - 11.00: dr. Szabó Éva pszichológus, intézetvezető - SZTE Pszichológiai Intézet: Iskolai agresszió vagy agresszió az iskolában?

11.20 - 11.50: Ficz Gábor iskolapszichológus koordinátor - Csongrád Megyei Pedagógiai Szakszolgálat Szegedi Tagintézménye: Resztoratív módszerek az agresszió megelőzésére és kezelésére

11.50 - 12.05: Feketű Béla igazgató - Szegedi Szakképzési Centrum Móravárosi Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája: Mi így csináljuk... iskolai jó gyakorlat bemutatása

12.05 - 12.20: dr. Baráth Tibor igazgató - SZTE KÖVI: Intézményi stratégia az iskolai agresszió megelőzésére és kezelésére c. képzés bemutatása

A minikonferencián való részvételt jó szívvel ajánljuk fenntartóknak, iskolaigazgatóknak, az intézményvezetés tagjainak, akik fontosnak tartják, hogy iskolájukban tudatosan és hatékonyan lépjenek fel az agresszióval szemben, illetve akik ezt a jelenséget intézményi szinten is szeretnék megelőzni. Mellettük olyan pedagógusokat várunk, akik szerepet kívánnak vállalni a biztonságos iskola kialakításában.

Regisztráció: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScOyFSfgfW5bPrt24LFDjGDQSbQhfXIismcoj89a_s4rqntaA/viewform

Facebook esemény: https://www.facebook.com/events/620885091664647/