SZTE JGYPK 2023. március

2023. március 31.
2023. március 31.

Roskó Gábor Munkácsy-díjas képzőművész, Magyarország Érdemes Művésze a Rajz-művészettörténet Tanszék egyetemi docense. A tárlat új grafikai sorozatába nyújt betekintést. A kiállítást a Rajz-művészettörténet Tanszék Alkalmi Énekkara nyitja meg Szalay Ignác vezetésével.

2023. március 30.
2023. március 29.

Fogadjátok sok szeretettel a 25. Juhász Gyula Napok eseményét. Idén a "Celeb vagyok, ments ki innen!" c. műsor segítségével teszünk egy Jugyus utazást a dzsungelbe! Tartsatok velünk!

2023. március 29.

A kari Hallgatói Önkormányzat kezdeményezésére Dr. Döbör András dékán úr 2023. április 19-ére (szerda) dékáni szünetet, oktatásmentes munkanapot engedélyezett, a Juhász Gyula Napok rendezvény Sportnapjára tekintettel.

2023. március 27.

Szeretettel hívjuk és várjuk az érdeklődőket, a belépés díjtalan az érvényes járványügyi szabályok figyelembevételével.

2023. március 27.

A Kazinczy-díj Alapítványi Bizottság, az Anyanyelvápolók Szövetsége és a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kar Vitéz János Tanárképző Központ esztergomi képzési színhelyén meghirdeti a 2022/2023-as tanévre a felsőoktatási intézmények Kazinczyról elnevezett Szép magyar beszéd versenyét, amelynek célja az anyanyelvi nevelés és a beszédkultúra fejlesztése.

2023. március 27.

Az SZTE JGYPK Alkalmazott Egészségtudományi és Környezeti Nevelés Intézet, stíluskommunikátor szak bemutatja Parfüm és egyensúly címmel Zólyomi Zsolt parfümőr előadását.

2023. március 27.

A Kortárs Galéria tisztelettel meghívja Önt és barátait 2023. március 31-én, 17 órára a SZÖG-ART 30+ című kiállítására.

2023. március 27.

Idén folytatódik a Gondolatok a könyvtárban előadássorozatunk. Az előadók karunk oktatói, professzorai és meghívott vendégei lesznek, akik komoly témákat, tudományos eredményeket, társadalmi és művészeti jelenségeket vesznek nagyító alá mindenki számára „fogyasztható” módon.

2023. március 22.

A JGYPK Tankönyvmúzeuma az emlékeket őrző könyvtár szellemi közegét kihasználva olyan új előadássorozatot indított, amelynek keretében ismert, vagy kevésbé ismert, de mindenképpen közérdeklődésre számot tartó témákat szokatlan megközelítésből, új nézőpontból, vagy éppen az érdekességek szintjén mutat be.

2023. március 21.

Kihagyhatatlan előadás következik a 21. század vezetőiről - a Mentor(h)áló hétfő esti vendége a leginspirálóbb és legbefolyásosabb magyar nők egyike, PISTYUR VERONIKA!

2023. március 17.

Az SZTE JGYPK Művelődéstudományi Tanszék hallgatói, hagyományainkhoz híven, idén is megrendezik a XXXI. Országos Közművelődési Konferenciát. Az előző évekhez képest, idén először sok szeretettel várjuk a Juhász Gyula Pedagógusképző Kar különböző szakos hallgatóit.

2023. március 17.

Az MTA Szegedi Akadémiai Bizottság Művészeti Szakbizottsága tisztelettel meghívja Önt és barátait Hajdú Mónika fotográfus „Az ember” című kiállítására.

2023. március 16.

A Károli Gáspár Református Egyetem Pedagógiai Kara Kányádi Sándor nevével fémjelzett versmondó és versillusztrációs versenyt rendez a magyarországi és a Kárpát-medencei felsőoktatási intézmények hallgatóinak. A rendezvény célja: kultúra- és hagyományápolás, Kányádi Sándor eszmei hagyatékának megőrzése.

2023. március 16.
2023. március 13.

A Project833 szeretettel vár mindenkit március 23-án 18 órára az SZTE Rajz-művészettörténet Tanszék Galériájába, Pozitív bestiárium című kiállítás finisszázsára.

2023. március 13.

Szeretettel várunk mindenkit április 3-án az MI3 koncertre a JUGYU Klubban.

2023. március 08.

A SZTE Művészeti Intézet Rajz-művészettörténet Tanszék meghívja Önt és barátait a tanszéki galériába, Varga Dóra és Bajóta képzőművészek kiállításának megnyitójára.

2023. március 07.

A Szegedi Tudományegyetem Juhász Gyula Pedagógusképző Kar és Dr. Gyenes Kálmán szeretettel meghívja az SZTE dolgozóit és azok hozzátartozóit a „Body language tematikus hétvége a stílus, a divat és a tánc jegyében” című rendezvényre.

2023. március 06.

Az SZTE JGYPK Művészeti, Művészetpedagógiai és Művészetközvetítő Szakkollégiuma pályázatot hirdet a Szegedi Tudományegyetem valamennyi hallgatója számára TEST /LÉLEK/ SZELLEM címmel.