SZTE JGYPK 2019. december

2019. december 13.

Versaillestől a V4-ig címmel tartottak tudományos tanácskozást az SZTE Juhász Gyula Pedagógusképző Karán. Az esemény, egyben a 12. alkalommal lezajlott Köztes-Európa Konferencia része volt a Közép-Európa elmúlt 100 évét feldolgozó multidiszciplináris konferenciasorozatnak, amely a VIKEK és a Pallas Athéné Domus Educationis Alapítvány szervezésében, regionalisták, történészek, politikai földrajzosok és geopolitikusok közreműködésével valósult meg.

2019. december 10.

Váltsd be jegyzettámogatásod a Főépületben 2020. január 17-ig!

2019. december 09.

A könyv elsődleges célja, hogy a dualizmus kori pedagógiai sajtó vizsgálatán keresztül bepillantást engedjen a néptanítói szakma kialakulásának néhány részfolyamatába. A beszélgetés Dr. Fizel Natasa moderálta.

2019. december 09.
Szeretettel várunk minden kedves érdeklődőt 2019.12.13.-án, pénteken az MTA Szegedi Területi Bizottság, IX. Orvostudományi Szakbizottság Sporttudományi Munkabizottságának éves tudományos ülésére.
2019. december 05.

2019. november 28-án az MTA Székházában A Tudomány Napja alkalmából az MTA III. (matematika) osztálya tudományos ülésszakot rendezett, ahol karunk emeritus professzora Dr. Galambos Gábor, az MTA doktora is felkért előadó volt.

2019. december 04.

A Magyar Tudomány Ünnepe alkalmából 2019. november 21-én a SZAB Székházban került megrendezésre A holisztikus egészségmeghatározás és a koherencia elmélet kettőssége – elmélet és empíria című tudományos felolvasó ülés, melyet az MTA TABT Orvostudományi Szakbizottság Egészségfejlesztési Munkabizottság és az SZTE JGYPK Alkalmazott Egészségtudományi és Egészségfejlesztési Intézet szervezett.

2019. december 04.

Az SZTE JGYPK Művelődéstudományi Intézete idén is megrendezte az Intézet Napját december 5-én.

2019. december 02.

Chabrecsek Terézia, az SZTE Juhász Gyula Gyakorló Általános és Alapfokú Művészeti Iskola és Napközi Otthonos Óvoda rajz és vizuális kultúra tanára által készített fényképekkel indul a dolgozói kiállítássorozat a Főépületben.

2019. november 26.

A Szegedi Tudományegyetem Juhász Gyula Pedagógusképző Karának Német és Német Nemzetiségi Tanszéke tisztelettel meghívja Önt 2019. december 3-án 17 órára az Imedias Kiadó bemutatkozására a Szent-Györgyi Albert Agórában.

2019. november 25.

Karunk egykori kolléganőjéra, Melczer Kingára emlékezünk 2019. november 28-án a Katolikus Ház Nagytermében.

2019. november 25.

Dr. Tokody Béla előadása a Bagolyvári Esték X. előadásának keretében december 2-án 17:30-tól az Interaktív Természetismereti Tudástár Nagyelőadójában.

2019. december 02.

A rendezvényt megnyitja Dr. PhD. Olasz Lajos, aki bemutatja a SZTE JGYPK-án induló Közép-Európa MA szakot, valamint Dr. PhD. Döbör András, dékán átadja a „Közép-Európa tudományos pályázat” nyerteseinek a jutalmakat.