SZTE JGYPK 2020. február

2020. február 28.
Az SZTE az ERASMUS+ program keretében pótpályázatot hirdet hallgatók számára a 2020/2021. tanévre az Európai Egyetemek Szövetsége - EUGLOH partnerintézményekbe.
2020. február 28.

Tisztelt Hallgatók!

Kérjük, hogy a 2020. február 26-án a Neptun rendszerben, a koronavírussal kapcsolatban kapott tájékoztatót szíveskedjenek figyelmesen elolvasni és szükség esetén az abban foglaltak szerint eljárni.

2020. február 24.

Dr. Habil Máté Zsuzsanna Az aestheticum vizsgálatának célja tehát az értékadó jelentés felkutatása című kötetét mutatták be Szegeden az SZTE Klebelsberg Könyvtár Auditorium Minimum előadójában.

2020. február 21.

2020. február 19.
Idén is Főiskolai és Egyetemi Nemzetközi Kommunikációs Viselkedéskultúra és Protokoll versenyt hirdet a Budapesti Metropolitan Egyetem.
2020. február 18.

A vizuális kultúra és a tudományok kapcsolata címmel kiállításmegnyitót tartottak február 14-én a Rajz- és Művészettörténet Tanszéken.

2020. február 14.
Az Egyetemi szerzők, kiadók, műhelyek előadás-sorozat keretein belül Dr. habil. Máté Zsuzsannával Pusztai Virág beszélgetett legújabb kötetéről, amely „Az aestheticum vizsgálatának célja tehát az értékadó jelentés felkutatása" címet viseli.
2020. február 13.

A Magyarországi Francia Nagykövetség a 2020-2021-es tanévben ismét ösztöndíjprogramot indít azon magyar egyetemi hallgatók és kutatók számára, akik mester, doktori fokozatú tanulmányokat vagy kutatási munkát szeretnének folytatni Franciaországban.

Jelentkezési határidő: február 28.

2020. február 12.

Fazekasné Fenyvesi Margit könyve egy 70 évvel ezelőtt politikai okokból megszüntetett, de előtte évtizedekig hatékony, motiváló és kedvelt olvasás-írástanítási módszert mutat be. Az elv ugyanaz, mint Kodály Zoltán szolmizáció kézjelei: a hang/betűt jelképező gesztus (fonomimika) mozdulata a gyermekeknek örömet okoz, gyorsabbá teszi a rögzítést, a differenciálást és az összeolvasást.

2020. február 11.

Február 10-én, hétfőn Theater of the Absurd "Postmoving" címmel prof. Vladimir Nikitin rendezésében Ludmila Mantsurova, Yuri Chirkov, Alexey Anikin, Vyacheslav Sabinin és Oleg Krivulin tartottak előadást a JGYPK hallgatói részére.

2020. február 12.

A tanév tavaszi félévének Szemeszternyitó előadását Prof. Dr. Zakar Péter tartja február 26-án 14 órától a Főépületben.

2020. február 12.

Kiállítás megnyitót rendeznek február 14-én 17 órától a Rajzművészettörténet Tanszéken, valamint Módszertani Konferenciát február 15-én 9 órától a REÖK Zöld Termében.

2020. február 12.

2020. február 2-án rendezték meg a JGYPK Diplomaátadó Ünnepségét a József Attila Tanulmányi és Információs Központ Kongresszusi Termében.

2020. február 12.

Szeretettel meghívjuk Önöket a Testnevelési és Sporttudományi Intézet szervezésében a soron következő Sportfórumra.

2020. február 10.

Három éve alakult a szegedi egyetemi szaktársakból verbuválódott képzőművészeti csoport, a Pince Klub.

2020. február 10.

Meghívó az SZTE JGYPK Ének-zene Tanszék és a Széchenyi Kör rendezésében „A Széchényi-család és a zene megtartó ereje” c. előadásra és hangversenyre, amely egyben a Szegedi Közéleti Kávéház programsorozatának része.

2020. február 07.
Csatlakozz az ország legnagyobb táboroztatási programjának csapatához! Légy „tesó” és táboroztass a zánkai vagy az Erdélyi Erzsébet-táborban! Gyere el az Erzsébet Alapítvány munkatársai által tartott tájékoztató előadásra, ahol első kézből tudhatsz meg minden fontos információt a táborokkal és a jelentkezéssel kapcsolatosan!
2020. február 06.

Jöjjön, és tapasztalja meg a papírhajtogatás varázsát, aki még nem próbálta!

2020. február 05.

A Makovecz programnak köszönhetően 8 tanító és óvodapedagógus szakos hallgató érkezett az Újvidéki Egyetem szabadkai Magyar Tannyelvű Tanítóképző Karáról az SZTE-re, akik a Juhász Gyula Pedagógusképző Karon kezdik meg tanulmányaikat és csereprogramjukat februárban.

2020. február 05.

A Brunszvik Teréz Magyar Óvodapedagógusok Egyesülete a hétvégén egynapos továbbképzést tartott Kishegyesen, a Kátai-vendégházban. A képzésnek két előadója volt: Juhász Valéria, a szegedi Juhász Gyula Pedagógusképző Kar alkalmazott nyelvészeti tanszékének tanszékvezetője és Radics Márta, a Juhász Gyula Pedagógusképző Kar Gyógypedagógus Képző Intézetének gyógypedagógusa és logopédusa.

2020. február 04.

Újabb élvezetes előadás következik a Mentor(h)áló Pedagógiáról másképp c. sorozatában!

Vendégük dr. Forgács Tamás nyelvész, tanszékvezető egyetemi docens, az SZTE Tanárképző Központjának főigazgatója!

2020. február 03.

Hódi Ágnes és Tóth Edit könyvének célja a pedagógiai folyamatok hatékonyságának fenntartását, fejlesztését segítő feladatok, itemek tartalmi és formai alapelveinek, valamint a feladatírás technikai lépéseinek részletes bemutatása, illusztrálása mintafeladatokkal.

2020. február 03.

Bauko János habilitált egyetemi docens tart előadást az Erasmus+ keretein belül február 18-án 14 órakor a Magyar és Alkalmaztt Nyelvészeti Tanszéken, a 3021-es teremben.

2020. január 27.

Széll Antal természetfilmes előadása az Interaktív Természetismereti Tudástár Nagyelőadójában február 10-én 17:30-tól.

2020. január 16.

2020. január 21-én, kedden 17:30-tól Nagy Tamás biológus, ökogazda tart előadást A partimadarak helyzete Magyarországon címmel az Interaktív Természetismereti Tudástár Nagyelőadójában.

2020. január 15.

Az SZTE Nemzetközi Mobilitási Iroda közzétette a 2020/21-es tanévre vonatkozó Erasmus+ mobilitási pályázati felhívásokat.

A Juhász Gyula Pedagógusképző Karon a pályázatokat a tanszéki ERASMUS+ koordinátor összesíti és adja át a Külügyi és Innovációs Irodának.

2020. január 15.

Időpont: 2020. február 02. (vasárnap) 10 óra

Helyszín: SZTE József Attila Tanulmányi és Információs Központ, Kongresszusi terem (6722 Szeged, Ady tér 10.)