SZTE JGYPK 2022. szeptember

2022. szeptember 28.

A Szegedi Tudományegyetem Kulturális Irodája minden októberben megrendezi az Egyetem és Szeged város összművészeti fesztiválját, az Őszi Kulturális Fesztivált. A közel egy hónapig tartó rendezvénysorozat célja, hogy az egyetemen működő művészeti csoportok és művészi ambíciókkal rendelkező hallgatók mellett neves előadó- és alkotóművészek mutatkozhassanak be Szeged közönsége előtt.

2022. szeptember 27.

Az Alkalmazott Pedagógiai Intézet Óvodapedagógus-képző Tanszéke szeptember 26-án szervezte meg az óvodapedagógus-képzés szakmai gyakorlatait vezető mentorok fórumát. A rendezvényen Szeged város és környéke óvodáinak pedagógusai voltak jelen.

2022. szeptember 27.

A Pályázat célja Magyarország kiválóan képzett, hivatástudattal és megfelelő gyakorlati tapasztalattal rendelkező pedagógus-utánpótlásának biztosítása. A Pályázat célja továbbá a tanári, gyógypedagógusi vagy tanítói pályát választó hallgatók motiválása a hivatásuk szerinti tartós elhelyezkedésre, egyúttal az oklevél megszerzését követően részükre álláshely biztosítása, valamint a tanárszakot, illetve szakpárt – elsősorban az 1. számú mellékletben megadott szakokat, szakpárokat – választó pedagógusjelöltek számának növelése, a hazai köznevelési rendszer tanári ellátottságának megerősítése.

2022. szeptember 26.
2022. szeptember 26.
2022. szeptember 23.
2022. szeptember 22.

Az SZTE JGYPK Modern Nyelvek és Kultúrák Tanszék minden érdeklődőt szeretettel vár angol nyelvű előadásukra.

2022. szeptember 22.
2022. szeptember 21.

A Magyar Közigazgatási Ösztöndíjprogram 2023-as évfolyamába október 15-ig várjuk a 30 év alatti, diplomás, idegen nyelveken beszélő fiatalok jelentkezését!

2022. szeptember 20.

Dán dalszerző, zenész, énekes látogat el a JUGYU Klubba 2022. október 12-én. Frederik Cornelius nevét már sokan ismerik Dániában, azonban az elmúlt egy évben belopta magát a szegediek szívébe is. Önálló akusztikus koncertjén saját számait adja elő, melyek angol nyelven íródtak. Frederik számai mellett feldolgozásokat is játszik majd. Stílusát nem lehet besorolni, egy harmonikus, igaz hangzás jellemzi, melyből árad a zene szeretete és az energikusság.

2022. szeptember 19.
2022. szeptember 16.

Több százan kísérték utolsó útjára Szalay Istvánt, Szeged egykori polgármesterét.

2022. szeptember 15.

Csatlakozz első Tudástári Napunkhoz és gazdagodj természetközeli élményekkel!

2022. szeptember 14.
2022. szeptember 13.

A Juhász Gyula Pedagógusképző Kar Művészeti Intézet Ének-zene Tanszéke meghívja Önt és barátait a Szlovák művészek hangversenyére 2022. szeptember 22. (csütörtök) 16 órára.

2022. szeptember 13.

A Juhász Gyula Pedagógusképző Kar Művészeti Intézete és a SZÖG-ART Művészeti Egyesület meghívja Önt és barátait a Válogatás a XXXII. Pleinair - Csongrád Nemzetközi Alkotótelep munkáiból című kiállításra 2022. szeptember 15. (csütörtök) 18 órára a tanszéki galériába.

2022. szeptember 09.

Radnóti Miklóshoz, Babits Mihályhoz, Gárdonyi Gézához és Móra Ferenchez kötődő épületeket érintünk az út alatt. Radnóti egykori albérleténél kezdünk és a múzeumban fejezzük be a "túrát".

2022. szeptember 08.

A MTA Szegedi Akadémiai Bizottság Művészeti Szakbizottsága tisztelettel meghívja Önt és barátait 2022. szeptember 14-én (szerda) 18 órára Marosi Kata Lebegő sziklák című kiállítására.

2022. szeptember 07.

2022 szeptember 3-án kerültek átadásra karunkon a JGYPK Kari Tanácsa által adományozott jubileumi oklevelek. A díszokleveles Kollégákat Dr. habil. Tarkó Klára oktatási és innovációs dékánhelyettes asszony köszöntötte.

2022. szeptember 02.

A SZTE Juhász Gyula Pedagógusképző Kara mély megrendüléssel tudatja, hogy 2022. szeptember 2-án 78 éves korában elhunyt DR. SZALAY ISTVÁN címzetes egyetemi tanár, az Alkalmazott Pedagógiai Intézet Tanítóképző Tanszék nyugalmazott professzora, a korábbi főiskola egykori főigazgatója.