foepulet_jgypk1

Esemény címe: Mentor óvodapedagógusok fóruma

Esemény időpontja: 2023. szeptember 26. 17.00 h

Esemény helyszíne: Hattyas u.10. VII. épület

Esemény rövid leírása: Mentor óvodapedagógusok tájékoztatása a gyakorlati képzésről, az őszi félév szakmai munkájáról.

Felelős szervező: Timár Marietta gyakorlati képzésért felelős oktató, a SZTE Óvoda vezetője

Esemény címe: Kutatók éjszakája. Kreativitásra fel!

Esemény időpontja: 2023. 09. 29. 18-20 h

Esemény helyszíne: Hattyas u. 10. VII. ép. 7101. terem

Esemény rövid leírása: Az érdeklődők egy alkotó foglalkozás keretében a kisgyermekek óvodai és otthoni nevelését támogató vizuális eszközök és fejlesztő játékok alkotásában vehetnek részt. A program az SZTE JGYPK API Óvodapedagógus-képző Tanszék szervezésében valósul meg. A 2 órás intervallumban a csatlakozás folyamatosan lehetséges.

Felelős szervező: Dr. Kovács Krisztina főiskolai docens, Gulyásné dr. Turcsányi Enikő főiskolai docens

Esemény címe: "Meseszőnyeg" - Pályaorientációs program

Esemény időpontja: 2023. 10. 20. 14.00 h

Esemény helyszíne: Hattyas u. 10. VII. épület

Esemény rövid leírása: A program célja az óvodapedagógusi hivatás iránti érdeklődés felkeltése beszélgetésekkel, csoportos játékokkal, játékos feladatokkal. A jelentkezők tapasztalt óvodapedagógusok és egyetemi oktatók vezetésével, érzékenyítő gyakorlatok során ismerhetik meg a bábozás, a mesélés, az éneklés, a mozgásos feladatok óvodai jógyakorlatait, kérdéseket tehetnek fel a beszélgetés vezetőinek.

Esemény címe: Nemes egyszerűség

Esemény időpontja: 2023. 10. 26. 10 óra

Esemény helyszíne: Reök Palota

Esemény rövid leírása: Sokszor hangzik el: Nemes egyszerűséggel...! No de hogyan értsük ezt, ha régizenéről van szó? A szegedi Solis Consort régizene együttes tagjai a VIII. századtól ismeretes gregorián énekektől kiindulva bemutatja mindazon zenei motívumokat, szerkesztési eljárásokat, melyek olyan nagyszerűen és egyszerűen formálták a reneszánsz és barokk zenét.

Felelős szervező: Orcsikné Szvetnyik Margit, Horváthné Tóth Viktória a SZTE JGYPK API Óvodapedagógus-képző Tanszékének oktatói, a Solis Consort régizene együttes tagjai