Bezár

SZTE JGYPK Hírarchívum

foep_nappal

Megjelent oktatónk új könyve - Nagyné Dr. Hegedűs Anita: Az énhatékonyság vizsgálata tipikus fejlődésű és intellektuális képességzavart mutató tanulók körében

2021. május 31.
1 perc

A szerző izgalmas, járatlan úton vezeti végig olvasóit. Az intellektuális képességzavart mutató tanulók énhatékonyságát vizsgálja a tipikus fejlődésű tanulókkal összevetve. Az énhatékonyság vizsgálati modelljében alkalmazott eszközökkel hazánkban korábban nem mértek atipikus fejlődésű tanulókat.

Az önértékelés, társas támogatás, az osztályklíma és társas pozíció mérési adatai mellett megismerjük a vizsgálati csoport egyéb jellemzőit, melyek közül kiemeljük az iskolai végzettségre vonatkozó szülői elvárások, a tanuló által vágyott iskolai végzettség megismerését. A kérdőíveket, skálákat és az adatok statisztikai elemzését egyaránt tartalmazza a kötet. A szerző érdeme, hogy a tudományos megállapításokat jól érthetően fogalmazza meg, a gazdag szakirodalom közreadása további értéke a kiadványnak. (Dr. Torda Ágnes)

20210528-X10_0599-Edit

A kötet megvásárolható Jegyzetboltunkban: http://www.jgypk.hu/kiado/termek/enhatekonysag-vizsgalata/

Aktuális események

• *
    már
    6
    SZTE JGYPK Rajz-művészettörténet Tanszék (6723 Szeged, Brüsszeli krt. 37.)
    11:00 - 18:00
    SZTE JGYPK Rajz-művészettörténet Tanszék (6723 Szeged, Brüsszeli krt. 37.)
    11:00 - 18:00
  • *
    már
    9
    SZTE JGYPK Rajz-és művészettörténet Tanszék földszintje, a frissen felavatott Vinkler Galéria aulája (6723 Szeged, Brüsszeli krt. 37.)
    16:00 - 18:00
    16:00 - 18:00