Alternatív Gyakornoki Program - SZTE Karrier Iroda

2020. július 14.

Az SZTE Karrier Iroda és az SZTE Oktatási Igazgatóság közös projektben dolgozta ki a nem kötelező, alternatív gyakornoki program kredittel értékelhető folyamatát (Alternatív Gyakornoki Program néven, 2 kreditet érő, szabadon választható kurzusként, háromfokozatú minősítéssel).

Szeretnénk felhívni a figyelmeteket egy egyedülálló gyakornoki program lehetőségére. Olyan civil szervezetek/egyesületek/egyetemi egységek jelentkezését várjuk az Alternatív Gyakornoki Programba, akik hallgatóbarát környezetet biztosítva szeretnének profitálni a program adta lehetőségekből.

Az Alternatív Gyakornoki Program tanrendi, általánosan művelő kurzusként kerül meghirdetésre a Szegedi Tudományegyetem karain, biztosítva ezzel az egyetemi képzésbe való integrációt. A projekt célja, hogy az SZTE hallgatósága - valamennyi kar esetében- az elhelyezkedéshez egyre inkább szükséges, munkatapasztalat útján elsajátítható tudásra tegyen szert.

Miért jó ez a szervezeteknek?

- új “skill-ek”: a hallgatók által újfajta, fiatalos nézőpontokat ismerhet meg a szervezet

- tehermentesítés: a gyakornokok számtalan feladatba bevonhatóak eseti jelleggel, de éppúgy a nagyobb projekteket is segíthetik ötleteikkel, tanulmányaik során szerzett tudásukkal

- gyakorlat teszi a mestert: úgy gondoljuk, az utánpótlás nevelése nagyon fontos a munka világában. A szervezet által kijelölt mentor nemcsak a hallgatónak segít a tudásmegosztással, hanem arra is lehetőség van, hogy nyitott pozíció esetén a rátermettségét és motivációját már bizonyító hallgatót válasszák új munkatársnak, így biztosítva a szervezet munkájába immár teljes értékű bekapcsolódást, a hosszú távú munkakapcsolatot, amire több esetben volt már példa a fogadó szervezeteknél.

Jó tudni:

- következő időszak a 2020/21 őszi félévére szól (6-14 hét, min. 120 óra), az időbeosztás rugalmas

- a program nem minősül kötelező szakmai gyakorlatnak, így nem esik az arra vonatkozó szabályok hatálya alá. A hallgató önkéntes szerződéssel foglalkoztatható.

- a fogadó szervezetnek ki kell jelölnie egy mentort, aki legalább 2 éves szakmai tapasztalattal rendelkezik.

- az időpontok rugalmasak, a mentor és a hallgató határozzák meg időbeosztásukat.

Hogyan tudok jelentkezni?

A jelentkezés egy formanyomtatvány (Gyakornoki felhívás) kitöltésével kezdődik, amely ITT érhető el. Beküldési határidő: július 17.

Kérjük, ha bármilyen kérdése van a programmal kapcsolatban, olvassa el a bővebb tájékoztatót honlapunkon, vagy keressen minket bizalommal az alábbi elérhetőségek egyikén:

Varga Edit - SZTE Karrier Iroda

6722 Szeged, Vitéz utca 17.

62/546-680