Somogyi-könyvtár – A királyi fametsző (könyv-örökbefogadás és kiállításmegnyitó)

2017. március 16.

A királyi fametsző – 110 éve született Buday György grafikus, illusztrátor című kiállítás megnyitója előtt, megemlékezéssel egybekötött könyv-örökbefogadás kezdődik a Somogyi-könyvtár harmadik emeleti olvasótermében, március 16-án, csütörtökön, 15.45 órakor.

A könyvtár aulájában rendezett kiállítást az örökbefogadás után, 16.30 órakor nyitja meg Nátyi Róbert PhD. művészettörténész, főiskolai docens.

2017. március 16. (csütörtök), 15.45 óra – 3. emelet, olvasóterem

Közreműködnek: Simai Mihály költő, valamint a Király-König Péter Zeneiskola növendékei és művésztanárai.

Buday György (1907–1990), a magyar fametszés megújítója Kolozsváron, Szegeden és Londonban élt és alkotott. A Somogyi-könyvtár őrzi hagyatékának egy részét, amelyből kiállítás nyílik a művész születésének 110. évfordulójának tiszteletére. A tárlaton láthatók a gyermek Buday kezdeti próbálkozásai, majd a kiteljesedő művész akvarelljei, krétarajzai, fametszetei. A kiállítás Londonban készült fotók segítségével idézi vissza életének utolsó időszakát.

A tárlat május 17-ig tekinthető meg.