mecses_jgypk

Elhunyt Dr. Budai Julianna az SZTE Juhász Gyula Pedagógusképző Kar volt tanszékvezető főiskolai tanára

2024. február 06.

Mély fájdalommal tudatjuk, hogy Dr. Budai Julianna az SZTE Juhász Gyula Pedagógusképző Kar volt tanára életének 78. évében elhunyt.

1968-ban a Szegedi Tanárképző Főiskolán magyar-orosz szakos általános iskolai, 1975-ben a József Attila Tudományegyetemen orosz nyelv- és irodalom szakos középiskolai tanári végzettséget, 1984-ben a neveléstudomány kandidátusa címet szerzett. 1973-ban került a Juhász Gyula Tanárképző Főiskola Gyakorló Általános Iskolájába, mint szakvezető tanár, 1980-ban a Juhász Gyula Tanárképző Főiskola Orosz Nyelv- és Irodalom Tanszékére kapott főiskolai docensi, 1998-tól főiskolai tanári kinevezést. Intézményünkben 1995-től 1999-ig a tanszékvezetői feladatokat is ellátta.

Kutatási területei: Az orosz szókincs tanítása, orosztanítás az általános iskolában.

Munkáját lelkiismeretesen, gondosan végezte.

Temetése Sándorfalván az Alvégi temetőben kerül sor 2024. február 9-én 14 órakor.

Nyugodjon békében!