foepulet_jgypk1

Kínától Irakig: utazások a Selyemút mentén

2023. április 21.

A Mentor(h)áló eddigi történetének első világutazója április 24-én, hétfőn este érkezik Szegedre.

PERGER ISTVÁN "VILÁGUTAZÓ" eddig a világ 80 országában járt, a szegedi és környékbeli közönséggel a varázslatos Selyemút mentén szerzett kalandjait osztja meg. Emberek, történetek, tájak és történelem - igazi csemege az utazás és felfedezés szerelmeseinek!

Az előadás címe: Kínától Irakig: utazások a Selyemút mentén

Az előadás időpontja: 2023. április 24. hétfő 18.00

Az előadás helyszíne: IH Rendezvényközpont, Szeged, Felső Tisza-part 2.

Perger István előadása során megelevenednek a Selyemút mentén élő emberek, történetek, tájak és a történelem.

Az agyagkatonákról híres Hszian, az ujgurföldi Kasgar, az üzbegisztáni Szamarkand, Buhara, Híva.

Ősi városok Kazahsztánban és Türkmenisztánban, a perzsiai Mashad és Nisapur - csak néhány megálló ebből a hatalmas és izgalmas térségből.

Perger_Istvan

Perger István, a Keletiből Hongkongba blog szerzője az elmúlt években bejárta az egykori Selyemút jelentős részét Kínától a volt szovjet Közép-Ázsián (Üzbegisztán, Kazahsztán, Türkmenisztán, Tadzsikisztán) és Iránon, Irakon, Szírián át Törökországig.

Sok-sok képpel és videóval gazdagított előadása minden korosztály számára igazi csemegét kínál!

Jegyek személyesen az IH Rendezvényközpontban és online, a https://jegyek.ihrendezvenykozpont.hu/event/PERGERISTVAN230424 oldalon kaphatók.

Erre az előadásra a Szegedi Tudományegyetem dolgozói és hallgatói SZTE-kártya felmutatásával kedvezményes jegyeket vásárolhatnak a rendezvény helyszínén, az IH Rendezvényközpontban.