CLIL HET projektnyitó értekezlet Szegeden

2019. augusztus 29.

2019. augusztus 22-23-án zajlott Karunkon a CLIL HET (Content and Language Integrated Learning- Higher Education Teacher) projekt nyitókonferenciája. A projekt célja a felsőoktatás nemzetköziesítésének elősegítése, ezen belül az egyetemi oktatók támogatása kurzusaik angol nyelven történő megtartásában.

A Visegrádi Alap által támogatott projektben a régió hat felsőoktatási intézménye vesz részt: Faculty of Materials Science and Technology in Trnava, Nagyszombat, Szlovákia; SZTE Juhász Gyula Pedagógusképző Kar, Szeged, Magyarország; The Institute of Technology and Business in České Budějovice, České Budějovice, Cseh Köztársaság; The State Higher Vocational School in Tarnow, Tarnow, Lengyelország; The University of Priština’s Faculty of Philosophy in Kosovska Mitrovica, Szerbia; Turgut Ozal Education JSC (Epoka University), Tirana, Albánia.

A projekt első célja egy módszertani kézikönyv összeállítása olyan egyetemi oktatók számára, akik angol nyelven szeretnének órát tartani. A projekt második célja az angol nyelven órát tartó oktatók angol nyelvi szintjének felmérése, amely egy nyelvi fejlesztő kurzus alapját fogja képezni egy következő projektben. A projekt harmadik célja egy digitális platform létrehozása, amely módszertani segítséget nyújt a szaknyelvet oktató nyelvtanárok és a kurzusukat angol nyelven tanító egyetemi oktatók számára. A projektet 2020 júniusában módszertani konferencia zárja a szlovákiai Nagyszombatban.

Az eseményről készült fotók itt tekinthetőek meg:

CLIL-HET kick off meeting