A Szegedi Tudományegyetem Juhász Gyula Pedagógusképző Karon a Kari Tanács tagjainak jelölésére 2020. október 13. és 15. (ismételt első forduló) között kerül sor.
Szeptember 30-án rendhagyó módon, a Tanácsteremben adott át díjakat és címeket dr. Döbör András dékán úr.
Várunk minden hétköznap a Főépület "A" lépcsőházának alagsorában, a Tamási Áron Klubban!
A kreativitás kibontakozásának teret adva készítsen magának vadgesztenye figurákat! Összeszedtünk egy kosárnyi vadgesztenyét, melyet fel lehet használni alkotásra.
A Szegedi Tudományegyetem az Egyetemi Innovációs Ökoszisztéma projekt keretében pályázatot hirdet a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal támogatásával.
Dr. Földvári Gábor, az Ökológiai Kutatóközpont Evolúciótudományi Intézetének tudományos főmunkatársa tart előadást október 12-én 17:30-tól a Természetismereti Tudástár Nagyelőadójában.
A Madách Irodalmi Társaság és a Petőfi Irodalmi Ügynökség Kárpát-medencei Igazgatósága, valamint a Szegedi Tudományegyetem Juhász Gyula Pedagógiai Kara szeretettel meghívja Önt a XXVIII. Madách Szimpóziumra.
Az SZTE JGYPK Művészeti Intézet Ének-Zene Tanszéke és a Művészeti, Művészetpedagógiai és Művészetközvetítő Szakkollégium 2020. október 5-én (hétfőn) és 6-án (kedden) online Nemzetközi Zenei Konferenciát rendez, melynek fővédnöke dr. Döbör András dékán úr.
2020. október elsején 18:00 órakor nyílik végzett fotográfus hallgatóink kiállítása a Szent-Györgyi Albert Agorában.
Az őszi évad kiemelkedő tudományos ismeretterjesztő előadására várják az érdeklődőket MA ESTE az IH Rendezvényközpontba - a Mentor(h)áló vendége Prof. dr. Ürge-Vorsatz Diána, a klímakutatás nemzetközi színtéren elismert szakembere, az ENSZ és Magyarország vezető klímaszakértője!
A Miniszterelnökség és a Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt. által támogatott Nemzetiségi Pedagógus Tanulmányi Ösztöndíj Program 2020/2021. tanévre szóló pályázata, melyet a projektért felelős Magyarországi Németek Országos Önkormányzata koordinál, 2020. szeptember 21-én kihirdetésre került.
Prof. Dr. Sümegi Pál az SZTE TTIK Földtani és Őslénytani Tanszék tanszékvezető egyetemi tanára tart előadást október 5-én 17:30-tól az Interaktív Természetismereti Tudástár Nagyelőadójában.
Szeretettel várunk minden érdeklődőt a 91. Könyvhét alkalmából megrendezett könyvbemutatókon, amelyeken karunk oktatói is képviselik magukat.
A könyv a kezdő televízióműsor-készítőknek kíván támpontokat adni a mindennapi munkához, elsősorban a nem-fikciós műfajokra, a mozgóképes híranyagokra, a televíziós tudósításokra és riportokra, a magazinműsor-bejátszásokra és a stúdióbeszélgetésekre összpontosítva.
Az SZTE JGYPK Rajz-Művészettörténet Tanszék és a SZÖG-ART Művészeti Egyesület meghívja Önt és Barátait Deák Zoltán képzőművész emlékkiállítására.
Az Interaktív Természetismereti Tudástár Nagyelőadójában Dr. Bereczki Zsolt, az SZTE Embertani Tanszékének egyetemi adjunktusa tartott előadást szeptember 14-én.
2020. szeptember 29-én (kedd) 14.00-kor A HÉT SZABAD MŰVÉSZET c. kiállítást lehet megtekinteni a Somogyi Könyvtárban.
A Bagolyvári Esték programsorozat XV. előadása keretében 2020. szeptember 21-én, hétfőn 17:30-tól az Interaktív Természetismereti Tudástár Nagyelőadójában Energia: a csillagoktól az emberig címmel Dr. Benkő Zsolt, az SZTE JGYPK Technika Tanszékének vezetője tart előadást.
Szeged és a régió egyik legnépszerűbb esti sorozata, a Mentor(h)áló Pedagógiai esték szeptember 21-én, hétfőn este indul újra az IH-ban, ahol kivételes hangulatú programmal várunk minden érdeklődőt.
Többek között a felvételi sikerességéről és a járvány okozta nehézségekről beszélgettünk a JGYPK dékánjával.
Az új tanévben is izgalmas, érdekes programokat kínál az SZTE JGYPK Mentor(h)áló Központja.
A Nemzeti Művelődési Intézet az Emberi Erőforrások Minisztériuma támogatásával továbbképzést indít Színháziskola címmel, amely képzést ajánlunk az egyetem hallgatóinak figyelmébe is.
Cigány (lovári) nyelvtanfolyam a Szegedi Keresztény Roma Szakkollégiumban! A 60 órás képzés 2020. októberében indul, heti 2 órával, a tanfolyam ára 50 ezer forint. További információkért hívj minket a +36-20-450-4533-as telefonszámon vagy írj nekünk üzenetet az info@szkrsz.hu e-mail címre!
A Magyar Művészeti Akadémia kilenc tagozata (Építőművészeti, Film- és Fotóművészeti, Iparművészeti és Tervezőművészeti, Irodalmi, Képzőművészeti, Művészetelméleti, Népművészeti, Színházművészeti, Zeneművészeti) évente két-két személy részére ítéli oda a tagozati díjat azzal, hogy legalább az egyik kitüntetett határon túli, vagy diaszpórában élő művész vagy művészetelméleti szakember. A díjazottak számára a tagozati díj lehetőséget biztosít az Akadémia köztestületi tagságára. A 2020. évi tagozati díjakat - összesen 18-at - Vashegyi György elnök köszöntője után a tagozatok vezetői adták át 2020. augusztus 31-én, a Magyar Művészeti Akadémia Andrássy úti irodaházában tartott szűk ünnepségen.
Hallgatói tájékoztatás az egészségügyi szempontból biztonságos környezet kialakítására vonatkozó általános és alapvető szabályokról az SZTE Juhász Gyula Pedagógusképző Karon
Az Interaktív Természetismereti Tudástár Nagyelőadójában Dr. Bereczki Zsolt, az SZTE Embertani Tanszékének egyetemi adjunktusa tart előadást szeptember 14-én 17:30-tól.
A vezetőképző program célja olyan korszerű kompetenciák fejlesztése és technikák átadása, amelyek segítségével eredményesen biztosítható a roma ifjúsági közösségek, informális csoportok és szervezetek fenntarthatósága. A képzés specialitása, hogy a roma társadalomismeret, a roma integráció, valamint az állampolgári kompetenciák és mentalitáskultúra kontextusába helyezve, gyakorlatorientált szemléletben tekinti át a vezetés, management, kommunikáció legfontosabb területeit. A szükséges és elégséges elméleti ismeretekre építve, döntően közös gondolkodást segítő gyakorlatokkal, kooperatív technikák alkalmazásával, tréningekkel támogatjuk az alapvetően kollaboratív tudásépítésre épülő fejlődést.
Sajnálattal közöljük, hogy közösségünk egészségének és biztonságának megóvása érdekében a JGYPK 2020. szeptember 6-ra meghirdetett Tanévnyitó Ünnepsége elmarad.
A Prima Primissima Alapítvány civil kezdeményezésként zászlajára tűzte, hogy magas erkölcsi értékű elismerésben és méltó anyagi támogatásban részesíti a legkiemelkedőbb teljesítményt felmutató tudósokat, művészeket, közéleti személyeket. E nemes törekvés kedvező társadalmi fogadtatásra talált, követésre sarkallt, igazi mozgalommá vált. Ebben az évben már tizenhetedik alkalommal adják át a Prima Primissima Díjat.
Szabó Csilla és Bakti Mária új kötetének ajánlója.
A kurzus célja a résztvevő hallgatók felkészülésének támogatása leendő diákjaik továbbtanulásának sokirányú megsegítéséhez.
Célunk, hogy a résztvevők ismerjék meg az eltérő képzési igényű diákok továbbtanulási esélyeinek és fejlesztési lehetőségeinek támogatását. Legyenek tájékozottak az SNI diákokat segítő egyetemi programok tekintetében és ismerjék azok középiskolai adaptálási lehetőségeit a sikeres továbbtanulás érdekében. Ismerjék meg a felsőoktatásban való továbbtanulást hatékonyan megalapozó tanulásmódszertan viszonyformáló és szokásformáló módszereit, a tanulási képességet fejlesztő eljárások és a tanulást segítő korszerű módszerek hatásait, tanítási-tanulási folyamatokba történő integrálási lehetőségeit.
A 2020/2021-es tanév őszi félévében folytatódnak a tanulási eredmény alapú szemlélet megismertetését és az oktatói munkában való eredményes alkalmazását támogató tréningek. Az elmúlt három évben 24 tréningcsoportban több mint 300 oktató vett részt.
A Kazinczy-díj Alapítványi Bizottság, az Anyanyelvápolók Szövetsége és a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kar Vitéz János Tanárképző Központ esztergomi képzési helyszínén meghirdeti a 2019/2020-as tanévre a felsőoktatási intézmények Kazinczyról elnevezett Szép magyar beszéd versenyét, amelynek célja az anyanyelvi nevelés és a beszédkultúra fejlesztése.
Karunk tanévnyitó ünnepsége és az elsőévesek eskütétele 2020. szeptember 6-án, vasárnap 11 órakor kerül megrendezésre a József Attila Tanulmányi és Információs Központban (Szeged, Ady tér 10.).
Vannak elképzeléseid a jövővel kapcsolatban? Érdekel a gazdaságpolitika világa és kész vagy
szakemberek előtt megmutatni az ötleteidet? Ha nem félsz a megmérettetéstől, akkor indulj önállóan vagy csapatban a Magyar Nemzeti Bank és az MNB Oktatási Klub közös tanulmányi versenyén!
Fájdalommal megtört szívvel tudatjuk, hogy DR. PITRIK JÓZSEF emeritus főiskolai tanár, a JGYF Kiadó volt kiadóvezetője, a JGYPK Technika Tanszék volt tanszékvezetője hosszan tartó, türelemmel viselt betegségben augusztus 16-án, 72 éves korában elhunyt.
Temetése augusztus 26-án, szerdán 13 órakor lesz a szegedi Alsóvárosi Temetőben.
A Polgári Magyarországért Alapítvány gyakornoki pályázatot hirdet nappali tagozatos egyetemi hallgatók számára, melynek célja a polgári, nemzeti és keresztény értékeket vállaló, közéletben aktív fiatalok megismertetése egy pártalapítvány működésével, szakmai munkájával és ezen keresztül a magyar közélettel.
A JGYPK épületei 2020. augusztus 10. és 19. között zárva tartanak.
Jelentkezési határidő: augusztus 9.
Milyen fontos információkat kell észben tartanod, ha szeretnél a pótfelvételi eljárásban, akár állami ösztöndíjas képzésre jelentkezni a JGYPK-ra? Kövesd honlapunkat a következő napokban is, és nem maradsz le semmiről!
Utolsó módosítás: 2020. 07. 31.
Beadási határidő: 2020. október 15.
Szeretettel várjuk leendő hallgatóinkat az SZTE Juhász Gyula Pedagógusképző Kar ONLINE nyílt napjára. Csatlakozz eseményünkhöz és tudj meg többet képzéseinkről.
A Kooperatív Doktori Program célja, hogy a kutatás-fejlesztés-innováció területén tovább bővítse azon munkavállalók létszámát – elsődlegesen az MTMI (matematikai, természettudományi, műszaki és informatikai) területeken –, akik szakmai ismereteiket a legfrissebb tudományos kutatási eredményekkel kívánják gyarapítani, és elkötelezettek tudásuk társadalmi, gazdasági hasznosításában.
Az NFÖD pályázatok benyújtási határideje után a JGYPK kari bizottság rangsorolta a benyújtott több mint 100 pályázatot.