SZTE JGYPK Kiemelt hírek

2024. január 08.
2023. december 12.
2023. november 06.

Szeretettel várjuk leendő hallgatóinkat az SZTE Juhász Gyula Pedagógusképző Kar ONLINE nyílt napjára. Csatlakozz eseményünkhöz és tudj meg többet képzéseinkről.

2023. október 27.

A Szegedi Tudományegyetem továbbra is a világ legjobb egyetemei között szerepel a Times Higher Education szakterületi rangsorain. A legfrissebb értékelések alapján az SZTE idén első helyen végzett Magyarországon a neveléstudományi, pedagógus- és tanárképzési kiválósági listán.

2023. október 24.

Nyolc hallgató vehette át oklevelét a Kari Tanács nyilvánossága előtt.

2023. április 13.

Az SZTE Juhász Gyula Pedagógusképző Kar az idei évben ünnepli fennállásának 150. évfordulóját. A 2023-24-es Jubileumi Tanévben a Kar és az SZTE JGYPK Alkalmazott Pedagógiai Intézet által megszervezett nagyszabású neveléstudományi konferenciával ünnepeljük meg ezt a kerek évfordulót.

2023. szeptember 20.

A JGYPK Tankönyvmúzeuma az emlékeket őrző könyvtár szellemi közegét kihasználva olyan új előadássorozatot indított, amelynek keretében ismert, vagy kevésbé ismert, de mindenképpen közérdeklődésre számot tartó témákat szokatlan megközelítésből, új nézőpontból, vagy éppen az érdekességek szintjén mutat be.

2023. szeptember 11.

A Kutatók Éjszakája egy Európa-szerte megrendezett ingyenes eseménysorozat a tudomány és a kutatói életpálya népszerűsítésére. Idén is szeptember utolsó hétvégéjén lehet bepillantani a különböző tudományterületek titkaiba.

2023. augusztus 25.

Meghívó - A SZTE Juhász Gyula Pedagógusképző Kar jogelőd intézményeit, amelyek a polgári iskolai tanárképzést szolgálták, 150 éve alapította Trefort Ágoston kultuszminiszter, ezért személyében karunk megalapítóját tiszteljük, aminek kifejezésére szobrot állított a hálás utókor az évfordulón, és a Hattyas sori kampuszt róla nevezzük el Trefort Parknak.

2023. augusztus 03.

Karunk tanévnyitó ünnepsége és az elsőévesek eskütétele 2023. szeptember 10-én, vasárnap 11 órakor kerül megrendezésre a József Attila Tanulmányi és Információs Központ Kongresszusi termében (Szeged, Ady tér 10.).

2022. május 02.

A Szegedi Tudományegyetem Juhász Gyula Pedagógusképző Kara az SZTE szegedi működésének centenáriuma tiszteletére Óvodatörténeti állandó kiállítást rendezett az Alkalmazott Pedagógiai Intézetben, az Óvodapedagógus-képző Tanszéken.

2019. március 28.