Nemzetközi kapcsolatok

alliance_day_2021_1170x560

Öt egyetem – egy rendezvény: európai életérzés a EUGLOH Szövetségben

2021. május 10.

Május 12-én 10 órától 17 óráig kapcsolódhatnak be az érdeklődők a EUGLOH Alliance Day programjába. A virtuális 3D térben a napot a Fool Moon koncertje zárja.

2021. május 12. a EUGLOH Szövetség nagy napja, amikor öt egyetem (a franciaországi Paris-Saclay Egyetem, a svéd Lundi Egyetem, a portugál Portói Egyetem, a müncheni Ludwig Maximilians Egyetem és a Szegedi Tudományegyetem) közösen kínál érdekesebbnél érdekesebb programokat reggeltől estig.

eugloh_allianceday_final_300x463

Az Alliance Day, azaz a Szövetségi Nap célja, hogy az öt egyetem polgársága ízelítőt kaphasson abból a nemzetközi kampusz hangulatból, ami a EUGLOH egyetemek összeségét jellemzi. Így az érdeklődők részt vehetnek például közös főzőprogramon, vagy lazíthatnak jógával. A nap során rövid videók segítségével ismerhetik meg az egyes intézmények szereplőit, épületei, programjait – és ha kedvet kapnak, akár egy-egy szemesztert is eltölthetnek a partneregyetemek egyikénél, vagy jelentkezhetnek azok online, kreditet érő kurzusaira.

eugloh_allianceday_program_v2_300x390

A EUGLOH szövetség éves nagyrendezvénye ezúttal virtuális formában jelentkezik, így egy izgalmas, háromdimenziós platformon barangolhatnak a résztvevők, és a kiállítási terekben találkozhatnak az egyetemek képviselőivel, illetve csatlakozhatnak az élő programokhoz. Meghallgathatják a rektorhelyettesek kerekasztal-beszélgetését a EUGLOH partnerek együttműködéséről és többek között a virtuális mobilitásban szerzett tapasztalatikról. Megtekinthetik a fotópályázat résztvevőienk munkáit, és találkozhatnak a francia-magyar szervezésű Let’s talk kurzus hallgatóival, oktatóival.

A programhoz bármikor lehet csatlakozni, a napot a szegedi Fool Moon zenekar koncertje zárja, remek kikapcsolódást biztosítva mind az öt egyetem polgárai számára.

Az Alliance Day idei szlogenje: Exploring the World With Today’s Constraints – azaz a világ felfedezése a mai akadályokkal tükrében. A nap közös programjai az akadályok ellenére is közel hozhatják az Európa öt különböző részén működő egyetemeket.

A programon a részvétel ingyenes, azonban regisztrációhoz kötött. Részletes program és regisztráció itt.