Nemzetközi kapcsolatok

rektorihiv

Bajorországi posztgraduális ösztöndíj lehetőség

2021. augusztus 04.

A Bajorországi Szövetségi Állam a BAYHOST-on keresztül 1 éves ösztöndíjprogramot hirdet Közép-, Kelet- és Délkelet-Európai hallgatók számára a 2022/23-as tanévre.

Pályázni a posztgraduális ösztöndíjra Bulgáriából, Horvátországból, Csehországból, Magyarországról, Lengyelországból, Romániából, Oroszországból, Szerbiából, Szlovákiából és Ukrajnából lehet.

Az ösztöndíj célja a bajországi posztgraduális tanulmányok (mesterképzések) és PhD tanulmányok finanszírozása.

Az éves ösztöndíjak kétszer, legfeljebb 3 évre meghosszabbíthatók; az ösztöndíj összege havonta 861 EUR.

Az egyéves, tanulmányi célú bajorországi tartózkodás PhD tanulmányok esetén is finanszírozható.

A teljes kiírás és további információk a BAYHOST weboldalán találhatók IDE kattintva.

Első jelentkezés határideje: 2021. december 1. (a beérkezés dátuma!).

bayhost