foepulet_jgypk1

Töretlen népszerűségnek örvend karunk az indonéz hallgatók körében

2023. szeptember 14.

Az indonéz kormány idén harmadszor hirdette meg a kiválósági ösztöndíjprogramját (Indonesian International Student Mobility Awards - IISMA), amely egy szemesztert biztosít az indonéz hallgatók számára a világ legrangosabb egyetemein.

2021-ben 25 indonéz hallgató érkezett a Szegedi Tudományegyetem 4 karára, közülük 10 fő választott bennünket. 2022-ben már 46 fő érkezett 7 karra, akik közül 6-an tanultak a Juhász Gyula Pedagógusképző Karon. A 2023/2024-es tanév első szemeszterében 5 indonéz diák folytathatja tanulmányait Karunkon az egyetemre érkezett 39 főből. A hallgatók saját kutatási területük és érdeklődésük alapján választottak a számos felkínált angol nyelvű kurzus közül.

A Karon Dr. Döbör András dékán úr és Dr. Tarkó Klára oktatási és innovációs dékánhelyettes asszony köszöntötte a hallgatókat, valamint a Külügyi és Innovációs Iroda kollégái tartottak számukra tájékoztatót az operatív feladatokról.

Sok sikert kívánunk a hallgatóknak!

53183625554_35469e9718_c

Fotó: Ocskó Ferenc