foepulet_jgypk1

2023. november 20.

A Magyar Tudományos Akadémia, a SZAB Állampolgári Kompetenciák Munkabizottsága és az SZTE JGYPK Magyar és Alkalmazott Nyelvészeti Tanszék tisztelettel meghívja a Magyar Tudomány Ünnepe alkalmából a Kulturális és interkulturális tudatosság, kommunikációs kihívások a tanulás és a munka globalizált világában című rendezvényére.

Időpont: 2023. november 23. 15:30-17:00

Helyszín: online, https://www.coosp.etr.u-szeged.hu/Scene-742976/Attendance-2912189

Megnyitó: Dr. Döbör András, a SZAB ÁKM elnöke, a JGYPK dékánja

Előadó és a műhelyfoglalkozás moderátora: Kegyesné dr. Szekeres Erika (az SZTE JGYPK Magyar és Alkalmazott Nyelvészeti Tanszékének docense)

Külföldi tanulmányút, ösztöndíj vagy gyakornoki pályázat megvalósulása előtt az egyik legnagyobb kihívást az jelenti, hogy megálljuk-e a helyünket az interkulturális kommunikációs nehézségek közepette is. A foglalkozásunkon a német nyelvterület és a magyar kommunikációs különbségek megismerésére és megértésére fókuszálunk. Vendégeink saját élményeiket, (utólag) humoros tapasztalataikat osztják meg a résztvevőkkel. Interaktívan és élményszerűen, interkulturális játékok segítségével igyekszünk megláttatni, hogyan kerülhetik el az egyetemisták, a fiatal kutatók és munkavállalók a külföldi tanulmányút alatt a kommunikációs csapdákat, mit tanulhatnak meg belőlük, és milyen technikákkal lehet helyrehozni a félreértésekből adódó kellemetlen helyzeteket.

Vendégeink:

Dr. Michael Riszovannij (Salzburg)

Dr. Csiszár Rita (Zürich)

Takács Péter (Berlin)

Jenewein Asztalloczy Izabella (Innsbruck)

Bozoki Bettina (Innsbruck)

Silke Gester (Drezda)

Zárszó: Dr. Juhász Valéria, a SZAB ÁKM titkára, a Magyar és Alkalmazott Nyelvészeti Tanszék vezetője

Részvétel regisztrációhoz kötött.

Részvételi szándékukat november 20-ig jelezzék!

alknyelv.jgypk@szte.hu

A meghívó IDE kattintva letölthető.