foep_nappal

Eszköz? Módszer? Tanulási környezet? – avagy oktatási robotika a gyógypedagógiában

2023. június 09.

A robotika alkalmazásának lehetőségei a gyógypedagógiai gyakorlatban című műhelykonferencián vettek részt az SZTE JGYPK Gyógypedagógus-képző Intézet oktatói az ELTE Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Karon 2023.05.10-én. A műhelykonferenciára a Magyar Gyógypedagógusok Egyesülete (MAGYE) Tanulásban akadályozottak pedagógiája szakosztály szervezésében került sor. A konferenciát Reményi Tamás, a MAGYE Elnöke és Dr Szekeres Ágota, a Szakosztály vezetője, az ELTE Bárczi Kar Atipikus Viselkedés és Kogníció Intézet Intézetvezetője nyitotta meg. A műhelykonferencia első részében Mucsiné Erdei Mónika, az SZTE JGYPK Gyógypedagógus-képző Intézet mesteroktatója Komplex problémamegoldó gondolkodás - végrehajtó funkciók – oktatási robotika, avagy a 21. századi képességek fejlesztésének jelentősége címmel tartotta meg előadását, majd Kálózi –Szabó Csilla a Ride-projekt határvizsgálatáról szóló valamint Besenyő Judit padlórobotok alkalmazásának bevezetését bemutató előadása következett.

A műhelykonferencia második részében két workshop keretében sokszínű tapasztalatszerzésre nyílt lehetőség a gyógypedagógiai oktatás, fejlesztés területén használt robotok lehetőségeiről A szegedi Bárczi Gusztáv EGYMI, a szegedi gyógypedagógusképzés fontos gyakorlati bázisintézményeként vezette az egyik műhelyt. Ebben a pedagógusközösségben az SZTE mesteroktatója, Köböl Erika az Ozobot vonalkövető robothoz mutatott be izgalmas lehetőségeket, míg Mucsiné Erdei Mónika intézményvezető, SZTE mesteroktató vezetésével a színkövető autót próbálhatták ki az érdeklődő pedagógusok és hallgatók.

kep1

kep2

A program képgalériája elérhető itt.

A programon a Kossuth Rádió Vendég a háznál c műsorához készített felvétel meghallgatható ezen a linken.