foepulet_jgypk1

A nyitrai Univerzita Konštantína Filozofa kollégáinak látogatása az Alkalmazott Pedagógiai Intézet Óvodapedagógus-képző Tanszékén

2022. október 10.

2022. október 4-5-én az Alkalmazott Pedagógiai Intézet Óvodapedagógus-képző Tanszékének vendégei voltak a nyitrai Univerzita Konštantína Filozofa Fakulta stredoeurópskych štúdií oktatói:

Mgr. Hegedüs Orsolya, PhD., intézetigazgató

PaedDr. Zuzana Nagyová Lehocká, PhD.

PaedDr. Helena Pataiová, PhD.

A szakmai tapasztalatcsere az Erasmus+ mobilitási program (Staff Mobility For Training -Képzési célú mobilitás) keretében, a Szegedi ÓVI Vedres Utcai Óvodája, a Deszki Móra Ferenc Csicsergő Óvoda-Bölcsőde, valamint a SZTE Juhász Gyula Gyakorló Általános és Alapfokú Művészeti Iskolája, Napközi Otthonos Óvodája vezetőinek és kollégáinak közreműködésével valósult meg.

A hospitálás alkalmával a vendégek – óra- és foglalkozáslátogatások keretében – a magyarországi óvodai és alsó tagozatos iskolai gyakorlatról gyűjtöttek tapasztalatokat, illetve a vendéglátó intézmények vezetőivel és kollégáival az intézményi látogatásokhoz kapcsolódó szakmai megbeszéléseket folytattak.

A Szegedi ÓVI Vedres Utcai Óvodájában Dóczi Bianka harmadéves óvodapedagógus szakos hallgató tartott foglalkozást.

A deszki intézménylátogatási programról készült híradás itt olvasható:

A program megvalósításában közreműködtek:

a Szegedi ÓVI Vedres Utcai Óvodája pedagógusai

Havlikné Rácz Andrea, óvodavezető

Bácskainé Mándoki Zsuzsanna, óvodapedagógus

Gellényné Vízvári Mária, óvodapedagógus

Bánvölgyi Anita, óvodapedagógus

a Deszki Móra Ferenc Csicsergő Óvoda-Bölcsőde pedagógusai:

Ternainé Fodor Marianna, intézményvezető

László Marianna, óvodavezető

Andrej-Szegedi Erika, óvodapedagógus

Bognár Veronika, óvodapedagógus hallgató

a SZTE Juhász Gyula Gyakorló Általános és Alapfokú Művészeti Iskolája, Napközi Otthonos Óvodája pedagógusai:

Mátyás-Bondor Mónika, igazgatóhelyettes

Varró Mária, tanító

a JGYPK API Óvodapedagógus-képző Tanszék oktatói:

Győriné Süle Emese, szakmai gyakorlatért felelős oktató

Timár Marietta, szakmai gyakorlatért felelős oktató

Dr. Kovács Krisztina, Erasmus-koordinátor

Soós Katalin, mesteroktató

Királyné Zoltai Noémi, oktatásszervező

Magonyné Dr. habil. Varga Emőke, tanszékvezető

A program megvalósításáért köszönetet mondunk továbbá Deszk község polgármesterének.

Köszönjük a kollégák munkáját!

Galéria: