foep_nappal

IISMA: Batik nap az SZTE JGYPK-n

2022. október 20.

2021-ben a Szegedi Tudományegyetem sikeres pályázatot nyújtott be az Indonéz Nemzetközi Hallgatói Mobilitási Díj program keretében. Akkor 25 hallgató töltött el egy szemesztert az egyetem négy karán. A program sikerén felbuzdulva az egyetem a következő körben is pályázott így idén 46 új hallgatót láthatott vendégül hét karon, köztük a Juhász Gyula Pedagógusképző Karon is, mely a diákok által szervezett, az Indonéz kulturális örökségeket ünneplő Batik-napnak is helyszínéül szolgált.

Az eseményen köszöntő beszédet mondott Dr. habil. Tarkó Klára főiskolai tanár, oktatási és innovációs dékánhelyettes asszony, valamint Ifan Mahdiyat Sofiana az Indonéz Köztársaság Nagykövetségének Tájékoztatási, Szociális és Kulturális Osztályának vezetője.

Videó:

Galéria: