foep_nappal

Tájékoztató díszoklevél adományozásáról a 2023-as évben

2022. október 26.

Azok a pedagógusok, akik tanítóképző intézeti tanári (Apponyi); polgári iskolai tanári; általános iskolai tanári; tanítói; óvónői oklevelüket 50, 60, 65, 70, vagy 75 évvel ezelőtt, tehát 1973-ban, 1963-ban, 1958-ban, 1953-ban, vagy 1948-ban szerezték a Szegedi Tanárképző Főiskolán vagy jogelőd intézményében (Apáczai Csere János Pedagógiai Főiskola) 2023-ban arany, gyémánt, vas, rubin, vagy gránit díszoklevélre jogosultak.

• A díszoklevelet kérelem alapján a Szegedi Tudományegyetem Juhász Gyula Pedagógusképző Kar Kari Tanácsa adományozza annak a pedagógusnak, aki

- a pedagógus pályán (óvónő, tanító, tanár) eltöltött legalább 25 év munkaviszonnyal rendelkezik, illetve

- különös méltánylást érdemlő esetben (pl. gyermekek otthoni nevelése, hosszan tartó betegség, rokkantság), stb. akkor is adományozható a díszoklevél, ha az oktatásban eltöltött munkaviszony 25 évnél kevesebb.

• A díj adományozásának igazolására a kitüntetett díszoklevelet kap.

• A díszoklevél átadására ünnepélyes keretek között, tanévnyitó ünnepségünk részeként (szeptember elején) kerül sor, melynek időpontjáról értesítést küldünk.

• A díszoklevél átadásának további lehetőségei:

- helyi önkormányzat vagy a helyi iskola, ebben az esetben még május hónapban postázzuk az illetékesek felé,

- lakcímre postázás várhatóan augusztus-szeptember hónapban.

Kérjük, a kérelmeket 2023. március 30-ig küldjék el címünkre:

Bora Ildikó

Szegedi Tudományegyetem Juhász Gyula Pedagógusképző Kar, Irattár

6725 Szeged, Boldogasszony sgt. 6.

Amennyiben a kérelem határidőn túl érkezik, az automatikusan elutasításra kerül, és az a következő évben kerül elbírálásra.

A díszoklevélhez szükséges dokumentumok:

• Adatlap kitöltve, amely egyúttal a kérelem is.

• Szakmai önéletrajz (kb. egy oldal).

- Abban az esetben, ha a pedagógus a kari központi ünnepségen kíván részt venni: Max. 10 mondatos önéletrajz kivonat, amely a Kari Közlönyben kerül megjelentetésre.

• Oklevél fénymásolata, vagy a kar által már korábban kiadott díszoklevél fénymásolata.

• Utolsó munkahely támogató nyilatkozata (ha nem megoldható, eltekintünk tőle).

A díszoklevéllel kapcsolatos esetleges kérdéseikkel kérjük, forduljanak Bora Ildikó kolléganőhöz (telefonon: 62/546-282, vagy e-mailben: bora.ildiko@szte.hu).

A díszoklevél kérvényező adatlap IDE kattintva tölthető le.