A Bagolyvári Esték programsorozat XIII. előadása keretében 2020. március 9-én 17:30-tól várják az érdeklődőket Dr. Kondorosy Előd egyetemi tanár előadására az Interaktív Természetismereti Tudástár Nagyelőadójában.
A SZAB Állampolgári Kompetenciák Munkabizottsága és a Juhász Gyula Felsőoktatási Kiadó szeretettel meghívja Önt a 2020. március 26-án 16 órakor tartandó könyvbemutatóra.
Hamarosan jelentkezünk az új dátummal.
2020. március 19-én, csütörtökön 16 órától várunk szeretettel minden érdeklődőt a Tankönyvmúzeumba Hódi Ágnes és Tóth Edit új kötetének bemutatójára.
Előadás az Egyesült Államokba szóló, 2021-22-es hallgatói, oktatói és kutatói Fulbright ösztöndíjakkal kapcsolatban, melyet a Fulbright Bizottság ügyvezető igazgatója, Dr. Jókay Károly tart 2019. március 4-én 14.00-kor a Rektori Hivatal 5. termében.
Szeretettel meghívjuk Önöket a Testnevelési és Sporttudományi Intézet szervezésében a soron következő Sportfórumra
Bauko János habilitált egyetemi docens tart előadást az Erasmus+ keretein belül február 18-án 14 órakor a Magyar és Alkalmaztt Nyelvészeti Tanszéken, a 3021-es teremben.
A vizuális kultúra és a tudományok kapcsolata címmel kiállításmegnyitót tartottak február 14-én a Rajz- és Művészettörténet Tanszéken.
A Magyarországi Francia Nagykövetség a 2020-2021-es tanévben ismét ösztöndíjprogramot indít azon magyar egyetemi hallgatók és kutatók számára, akik mester, doktori fokozatú tanulmányokat vagy kutatási munkát szeretnének folytatni Franciaországban.
Jelentkezési határidő: február 28.
Fazekasné Fenyvesi Margit könyve egy 70 évvel ezelőtt politikai okokból megszüntetett, de előtte évtizedekig hatékony, motiváló és kedvelt olvasás-írástanítási módszert mutat be. Az elv ugyanaz, mint Kodály Zoltán szolmizáció kézjelei: a hang/betűt jelképező gesztus (fonomimika) mozdulata a gyermekeknek örömet okoz, gyorsabbá teszi a rögzítést, a differenciálást és az összeolvasást.
Kiállítás megnyitót rendeznek február 14-én 17 órától a Rajzművészettörténet Tanszéken, valamint Módszertani Konferenciát február 15-én 9 órától a REÖK Zöld Termében.
Szeretettel meghívjuk Önöket a Testnevelési és Sporttudományi Intézet szervezésében a soron következő Sportfórumra.
Február 10-én, hétfőn Theater of the Absurd "Postmoving" címmel prof. Vladimir Nikitin rendezésében Ludmila Mantsurova, Yuri Chirkov, Alexey Anikin, Vyacheslav Sabinin és Oleg Krivulin tartottak előadást a JGYPK hallgatói részére.
Három éve alakult a szegedi egyetemi szaktársakból verbuválódott képzőművészeti csoport, a Pince Klub.
Meghívó az SZTE JGYPK Ének-zene Tanszék és a Széchenyi Kör rendezésében „A Széchényi-család és a zene megtartó ereje” c. előadásra és hangversenyre, amely egyben a Szegedi Közéleti Kávéház programsorozatának része.
Jöjjön, és tapasztalja meg a papírhajtogatás varázsát, aki még nem próbálta!
A Makovecz programnak köszönhetően 8 tanító és óvodapedagógus szakos hallgató érkezett az Újvidéki Egyetem szabadkai Magyar Tannyelvű Tanítóképző Karáról az SZTE-re, akik a Juhász Gyula Pedagógusképző Karon kezdik meg tanulmányaikat és csereprogramjukat februárban.
A Brunszvik Teréz Magyar Óvodapedagógusok Egyesülete a hétvégén egynapos továbbképzést tartott Kishegyesen, a Kátai-vendégházban. A képzésnek két előadója volt: Juhász Valéria, a szegedi Juhász Gyula Pedagógusképző Kar alkalmazott nyelvészeti tanszékének tanszékvezetője és Radics Márta, a Juhász Gyula Pedagógusképző Kar Gyógypedagógus Képző Intézetének gyógypedagógusa és logopédusa.
Időpont: 2020. február 02. (vasárnap) 10 óra
Helyszín: SZTE József Attila Tanulmányi és Információs Központ, Kongresszusi terem (6722 Szeged, Ady tér 10.)
Újabb élvezetes előadás következik a Mentor(h)áló Pedagógiáról másképp c. sorozatában!
Vendégük dr. Forgács Tamás nyelvész, tanszékvezető egyetemi docens, az SZTE Tanárképző Központjának főigazgatója!
Hódi Ágnes és Tóth Edit könyvének célja a pedagógiai folyamatok hatékonyságának fenntartását, fejlesztését segítő feladatok, itemek tartalmi és formai alapelveinek, valamint a feladatírás technikai lépéseinek részletes bemutatása, illusztrálása mintafeladatokkal.
A Határon Átívelő Projekt keretében egy különleges mozgásszínházi produkció érkezik városunkba Oroszországból.
Az Alkalmazott Pedagógiai Intézet Óvodapedagógus-képző Tanszéke január 28-án szervezte meg az óvodapedagógus-képzés szakmai gyakorlatait vezető mentorok fórumát. A rendezvényen Szeged város és környéke óvodáinak pedagógusai voltak jelen.
Széll Antal természetfilmes előadása az Interaktív Természetismereti Tudástár Nagyelőadójában február 10-én 17:30-tól.
Az SZTE JGYPK Gyógypedagógus-képző Intézet idén januárban is megszervezi a gyakorlatvezető kollégák szakmai fórumát.
A Délvidék Kutató Központ és a VMDK Szegedi Tagozata a délvidéki magyar népírtás 75. évfordulóján megemlékezést tartott az SZTE Juhász Gyula Pedagógusképző Kar Tanácstermében.
Január 23-án 17 órai kezdettel tartott megemlékezést a Délvidék Kutató Központ és a VMDK Szegedi Tagozata a Juhász Gyula Pedagógusképző Kar Tanácstermében.
Kulisszák mögötti körséta a Szegedi Nemzeti Színházban a zenekari ároktól az emeletekig. Színpad, folyosók, öltözők stb. bejárása, ahová a néző nem teheti be a lábát.
Ezúton hivatalosan tájékoztatom a Kollégákat, hogy 2020. január 27-én (hétfő) 11 órára Dr. Döbör András Dékán Úr Kari Értekezletet hív össze.
Helyszín: József Attila Tanulmányi és Információs Központ Kongresszusi terme (Szeged, Ady tér 10.)
A talárt 2020. január 3. és január 31. között munkanapokon 8:00-tól 12:00-ig lehet megrendelni az SZTE JGYPK Hallgatói Ajándékboltban (6725 Szeged, Hattyas sor 6-8., JUGYU Klub).
A Magyar Innovációs Alapítvány - a Magyar Innovációs Szövetséggel közösen - a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal főtámogatásával, az Innovációs és Technológiai Minisztériummal, az Agrárminisztériummal, a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatalával és a Valor Hungariae Zrt.-vel együttműködve, 28. alkalommal hirdeti meg a MAGYAR INNOVÁCIÓS NAGYDÍJ pályázatot.
Az SZTE Nemzetközi Mobilitási Iroda közzétette a 2020/21-es tanévre vonatkozó Erasmus+ mobilitási pályázati felhívásokat.
A Juhász Gyula Pedagógusképző Karon a pályázatokat a tanszéki ERASMUS+ koordinátor összesíti és adja át a Külügyi és Innovációs Irodának.
2020. január 21-én, kedden 17:30-tól Nagy Tamás biológus, ökogazda tart előadást A partimadarak helyzete Magyarországon címmel az Interaktív Természetismereti Tudástár Nagyelőadójában.
2020-ban is várja az érdeklődőket a Mentor(h)áló Pedagógiai Esték tavaszi évadával! Január 21-től június 9-éig 11 olyan előadót hallhatnak a résztvevők, akik szakmájukban igazi óriások. Idén a hangsúly a szavak erejére, a személyes történetekre és a példamutatás köré szerveződött, így a nézők találkozhatnak többek között Dr. Somody Imrével, Nyáry Krisztiánnal, Dr. Gyurkó Szilviával, de visszatér a színpadra Görög Ibolya is!
Speth Evelin a Szegedi Tudományegyetem sport- és rekreációszervezés szakos hallgatója, a PC Trade Szeged KKSE balátlövője már gyerek kora óta a kézilabdának él. A sport és az egyetemi tanulmányok nagy elhivatottságot igényelnek, sokan nehezen tudják összeegyeztetni a kettőt.
A szegedi Mentor(h)áló 2.0 elnevezésű rendezvénysorozat öt évvel ezelőtt, 2015 januárjában indult útjára.
Az elmúlt években megrendezett „Prezentációs technikák versenyre” és a versenyre felkészítő kurzusok megszervezésére ebben a tanévben is sor kerül.
A szeptemberben induló osztatlan, alap-, és mesterképzésekre, valamint felsőoktatási szakképzésekre 2020. február 15-ig lehet jelentkezni az E-felvételi felületen.
Versaillestől a V4-ig címmel tartottak tudományos tanácskozást az SZTE Juhász Gyula Pedagógusképző Karán. Az esemény, egyben a 12. alkalommal lezajlott Köztes-Európa Konferencia része volt a Közép-Európa elmúlt 100 évét feldolgozó multidiszciplináris konferenciasorozatnak, amely a VIKEK és a Pallas Athéné Domus Educationis Alapítvány szervezésében, regionalisták, történészek, politikai földrajzosok és geopolitikusok közreműködésével valósult meg.
Váltsd be jegyzettámogatásod a Főépületben 2020. január 17-ig!
Az SZTE JGYPK Művelődéstudományi Intézete idén is megrendezte az Intézet Napját december 5-én.
A könyv elsődleges célja, hogy a dualizmus kori pedagógiai sajtó vizsgálatán keresztül bepillantást engedjen a néptanítói szakma kialakulásának néhány részfolyamatába. A beszélgetés Dr. Fizel Natasa moderálta.
A rendezvényt megnyitja Dr. PhD. Olasz Lajos, aki bemutatja a SZTE JGYPK-án induló Közép-Európa MA szakot, valamint Dr. PhD. Döbör András, dékán átadja a „Közép-Európa tudományos pályázat” nyerteseinek a jutalmakat.
2019. november 28-án az MTA Székházában A Tudomány Napja alkalmából az MTA III. (matematika) osztálya tudományos ülésszakot rendezett, ahol karunk emeritus professzora Dr. Galambos Gábor, az MTA doktora is felkért előadó volt.
2019. december 3-án 15:30-tól szeretettel várunk minden érdeklődőt az adventi készülődés jegyében a Kiss Ferenc Vadászkürt Együttes koncertjére a Főépület udvarára.