Táncművészeti ág

Táncolni ketten,
Táncolni a végtelenben,
Táncolni egy életen át,
Táncolni mindenen át,
Táncolni zölden, kéken,
Táncolni nappal és éjben,
Táncolni vidáman, örömben,
Táncolni haragban, ürömben.
Táncolni lassan, gyorsan,
Táncolni fűben, porban,
Táncolni életben, halálban
Táncolni, táncolni az egész világban.
(Bessenyei Sándor: Tánc)

Táncművészeti águnk célja a hagyományok ápolása, az értékek megőrzése, a különböző kultúrák iránti nyitottság kialakítása, és a maga sajátos eszközeivel, az érzelmi és esztétikai neveléssel járuljon hozzá a sokoldalúan művelt, érett, kreatív személyiség kialakításához. A művészeti nevelés során a tanulók személyes tapasztalataik, tevékenységeik alapján jutnak el ahhoz az élményhez, hogy az alkotás a legértékesebb emberi alapképesség.

A táncművészeti ágon moderntánc, klasszikus balett, néptánc, és társastánc szakon tanulhatnak a gyerekek. Táncpedagógusaink: Mátó Éva (moderntánc és klasszikus balett), Tanács István (néptánc), Nógrádiné Nóvé Zsuzsanna (társastánc).

Moderntánc szak

Az órákon modern zenére a Graham- és a jazz technika alapjaiban szereznek jártasságot a gyerekek, amelyet év végén koreográfiába építve mutatnak be a szülőknek.

Klasszikus balett szak

A próbákon a klasszikus balett mozdulatait a szakszavakkal együtt tanulják meg a gyerekek. Mozgásuk kialakításában a balett-előkészítő gimnasztika segít. Fontos a fegyelem, figyelem, muzikalitás és utánzókészség. A cél, hogy minden gyerek saját adottságait kihasználva tanulja meg a balett alapjait.

Néptánc szak

A néptánc iskolánk művészeti oktatásának, a magyar hagyományok ápolásának része, ahol kiemelten foglalkozunk nemcsak a gyakorlati képzéssel, hanem a jeles napok és más, néprajzi fogalmak megismertetésével.

A néptáncot a délutáni foglalkozások mellett az első és második osztályokban a testnevelés keretében is oktatjuk.

Társastánc szak

Ezen a szakon az előképző évfolyamok után alapfok 1 – 6. évfolyamon folytatódik az oktatás. Táncosaink a standard és a latin amerikai táncok mellett divattáncokat és nemzetközi néptáncokat is tanulnak.

A táncainkból összeállított koreográfiákkal különböző bemutatókon kívül megyei és országos versenyeken és fesztiválokon is rendszeresen fellépünk.

Iskolánk a Szent-Györgyi Albert Agorával közösen 2010 óta „NAPFÉNY Társastánc Fesztivál és Koreográfus Verseny" néven országos táncversenyt szervez, melynek szakmai vezetője iskolánk tanára.

"Egy mozdulat se túl nehéz, egy pörgés se túl összetett. A partneremnek."
(ismeretlen szerző)