Rendezvénynaptár
-
március 24. 14:00 - május 5. 15:00
-
április 28.12:00 - 13:30
-
április 29.16:00 - 17:00
-
április 30.15:00 - 16:00
-
május 10.09:40 - 16:00
„Én azt mondom kör,
te azt mondod piros.
Én azt mondom vonalak,
te azt mondod Nap.
Én azt mondom ívek,
te azt mondod: legyen ez domb.
Ez itt egy hullám,
te azt mondod folyó.
A te kedvenced a kék,
én szeretem a foltokat,
legyen belőle felhő.
Én hozom a papírt,
te hozd a festéket,
kinek van filctolla?”
Sejbenné Miklós Edit
Kitaláljuk és kiszínezzük a világot, meséket rajzolunk papírra, hősöket teremtünk az alkotó képzelet szárnyán. A vizuális problémákra érzékenyen figyelő és azokat megérteni akaró, a világ látványjelenségeit kreatívan megjelenítő, érdeklődő tanulók képzése a célunk. Az újszerű tanulói gondolatokat, ötleteket, a fantáziát, a spontaneitást és az improvizációt bátorító, kölcsönös tiszteleten és elfogadáson alapuló közösségi magatartás kialakítására törekszünk.
A gyakorlóiskola pedagógiai alapelveinek megfelelően célunk az egyéni igényekhez illeszkedő oktatási környezet kialakítása, az egyéni fejlődés tiszteletben tartása.
Szem előtt tartjuk a használható tudás és a tudásépítés fontosságát. Kreatívvá és sikeressé csak az a gyermek válhat, aki kipróbálhatja ötleteit, és kialakíthatja egyéni stílusát. Fejlesztési céljaink között hangsúlyos szerepet kap a közösen, együtt végzett alkotómunka értékének megbecsülése, az egyéniség és egyediség tiszteletben tartása, a tolerancia és elfogadás.
A képzőművészeti ág rajz tagozatos osztályaiban közel 20 éve alkothatnak, tevékenykedhetnek a gyerekek. Az első osztálytól kezdve az előképző 2 évfolyamát elvégezve a grafika és festészet tanszak keretén belül a vizuális alapozó/ alkotó gyakorlatok és a grafika és festészet tantárgy heti 4 órájában a képi alkotó kifejezésmódokkal, vizuális problémákkal, művészettörténeti korszakok alkotásaival, különböző festészeti, grafikai és szobrászati technikákkal, kreatív feladatokkal találkoznak a gyerekek.
A művészeti ág óráin a gyerekek a műhelymunka hatékonyabb működése érdekében kis létszámban, csoportbontásban dolgoznak. Tanszakunkon grafikai présgép, égetőkemence segíti a műhelymunkát. Az oktatás számítógéppel és projektorral (aktív táblával, internetelérési lehetőséggel) felszerelt tantermekben történik.
Az önkifejezés számos lehetőségét ismerjük meg és fedezzük fel a közös játékok és tevékenységek során. Az alkotó és inspiráló tudásvágyat felkeltve új látványvilágot kínálunk tanítványainknak.
Iskolai innováció keretében, első osztálytól, képalkotó eljárások és számítógépes grafika tantárgyakat vezettünk be. Hagyományos vizuális képzésünk ez által a digitális területtel gazdagodik. Az alkotó munka két egymással párhuzamos síkon, a hagyományos matériákon, valamint a digitális síkon történik, hol ecsettel, hol egérrel. A számítógépes grafika által használt programokhoz kapcsolódva tanulóink az alkotó folyamat közben felfedezik, megtapasztalják mindkét képalkotó eljárás lehetőségeit, határait; feltérképezik együttes alkalmazásuk, egymást kiegészítő lehetőségeit. Programunk kiemelt célja, hogy növendékeink felismerjék, a számítógép, az alkotómunka egy újabb színterét képezheti.
Az alapfokú művészeti iskola osztályaiban megújul a vizuális alkotó gyakorlat című tantárgy tananyaga. A projektmódszert alkalmazó program, „A népművészeti hagyományok ápolása, továbbvitele”címmel, felmenő rendszerben kerül bevezetésre.
Hagyománnyá vált, hogy az óvodások számára évente meseillusztrációs versenyt hirdetünk, a beküldött rajzokból kiállítást rendezünk.
Az óvodások részére délutáni felkészítő foglakozásokat szervezünk, ahol a kicsik betekintést nyerhetnek iskolánk művészeti képzésének kulisszatitkaiba. A rajz tantermek inspiráló környezetében hívjuk alkotómunkára azokat a nagycsoportos óvodásokat, akik szeretik a játékos rajzos feladatokat, szívesen festenek, rajzolnak, ismerkednek meg új eszközökkel, technikákkal.
Célunk, hogy a gyerekek élménygazdag környezetben ismerkedjenek meg a képi kifejezésmódok varázslatos világával, a közös játékok mellett lehetőségük nyíljon tehetségük, fantáziájuk, kreativitásuk kibontakoztatására, megjelenítésére.
Évente megrendezzük a gyakorlóiskolák országos rajzversenyét. A kiállításnak és az ünnepélyes díjátadásnak a József Attila Tudományos és Információs Központ (TIK) ad helyet. Ennek keretében megismerjük az országban tevékenykedő alkotóműhelyek munkáját, tanulóink lehetőséget kapnak a bemutatkozásra, az országos megmérettetésre.
A zsűrizésre neves képzőművészeket kérünk fel.
Tanítványaink szép eredményeket érnek el városi, országos, nemzetközi rajzversenyeken.