A Wacław Felczak Alapítvány pályázati felhívásai

2019. január 16.

A Wacław Felczak Alapítvány:

- „TENGERSZEM” című pályázati felhívása – könyvkiadások támogatására,

- „SZÁRNYAS HUSZÁROK” című pályázati felhívása – a „Wacław Felczak Alapítvány fiatal nagyköveteinek” támogatására,

- „SZIRÉN” című pályázati felhívása – a középiskolai lengyel nyelvoktatás elindításának támogatására,

- „MAZURKA” című pályázati felhívása – lengyel-magyar tudományos folyóirat létrehozására és kiadására,

- „AZ ÍGÉRET FÖLDJE” című pályázati felhívása – csoportos felsőoktatási hallgatói tanulmányutak támogatására.

A pályázati felhívások a pályázat nevére kattintva tölthetők le.

A Wacław Felczak Alapítvány „TENGERSZEM” című pályázati felhívása – könyvkiadások támogatására

A pályázat célja, hogy támogatást nyújtson lengyel-magyar vagy lengyel tematikájú kötetek magyar nyelven történő kiadásához, ezáltal is elősegítve a lengyel kultúrát közvetítő tudományos, ismeretterjesztő és szépirodalmi művek magyarországi megjelenését és népszerűsítését.

A Wacław Felczak Alapítvány „SZÁRNYAS HUSZÁROK” című pályázati felhívása – a „Wacław Felczak Alapítvány fiatal nagyköveteinek” támogatására

A pályázat célja, hogy 18 és 35 év közötti magyar állampolgárságú művészeket

támogasson lengyel vonatkozású tevékenységük megvalósításában. Az ösztöndíj ellenében a sikeres pályázók vállalják azt, hogy lengyel vonatkozású tevékenységük keretében erősítik a Wacław Felczak Alapítvány jó hírnevét, valamint előzetes egyeztetést követően közreműködnek annak rendezvényein és projektjeiben.

A Wacław Felczak Alapítvány „SZIRÉN” című pályázati felhívása – a középiskolai lengyel nyelvoktatás elindításának támogatására

A pályázat célja, hogy támogassa a magyarországi székhelyű középfokú oktatási intézményeket a lengyel nyelvoktatás választható tantárgyként történő elindításában, vagy újraindításában a 2019/2020-as tanév őszi félévétől kezdődően.

A Wacław Felczak Alapítvány „MAZURKA” című pályázati felhívása – lengyel-magyar tudományos folyóirat létrehozására és kiadására

A pályázat célja egy elektronikusan megjelenő tudományos lengyel-magyar tematikájú interdiszciplináris folyóirat létrehozása és szerkesztése.

A Wacław Felczak Alapítvány „AZ ÍGÉRET FÖLDJE” című pályázati felhívása – csoportos felsőoktatási hallgatói tanulmányutak támogatására

A pályázat célja, hogy a magyarországi felsőoktatási intézmények hallgatói lehetőséget kapjanak a lengyelországi egyetemi, tudományos életben való részvételre, tapasztalatszerzésre, kutatásra.