foep_nappal

"Nem középiskolás fokon" - IV. módszertani kiállítás

2024. január 12.

A kiállítás megnyitójának időpontja: 2024. január 12. (péntek) 16 óra

Helyszín: SZTE JGYPK Rajz-művészettörténet Tanszék (6723 Szeged, Brüsszeli krt. 37.)

A kiállítást megnyitja: Dr. Váraljai Anna művészettörténész, docens

Köszöntőt mond: Marosi Kata DLA tanszékvezető

Negyedik alkalommal rendezik meg a (NEM) középiskolás fokon című kiállítást, ahol szegedi rajztanárok mutatják meg diákjaik alkotásait. Nem "kirakat-kiállítást" prezentálnak, mert a közönséget a hétköznapi, közoktatás keretein belül zajló, rendkívül sokszínű alkotói munka realitásával szeretnék szembesíteni. A kiállításon 14 iskola 24 művésztanára/vizuális kultúra oktatója vállalta, hogy megmutatja, diákjai milyen alkotói tevékenységet próbálhatnak ki a 45 perces tanórán, vagy hosszabb művészeti órák, tagozati képzések, fakultációk alkalmaival. Mivel az iskolák kínálta keretek is különbözőek, a kollégák is más-más művészeti ág iránt elkötelezettek, így a diákok munkái is nagyon változatosak. A kiállításon láthatók általános iskolások, gimnazisták és művészeti szakirányú intézmények fiataljainak alkotásai is.

A kiállítás megtekinthető 2024. január 29-ig. Minden érdeklődőt szeretettel várnak!

received_1400836487211557