foepulet_jgypk1

A Szerb Köztársaság szóbeli jegyzéke (379-2/23) külföldi képzési lehetőségről

2023. április 28.

Az alábbiakban a KIM megbízásából továbbított, a Szerb Köztársaság Budapesti Nagykövetségétől érkezett, ösztöndíj keretében elvégezhető, külföldi képzési lehetőségekről szóló pályázati felhívásról olvashatnak.

Mellékelve megtalálható a Szerb Köztársaság Budapesti Nagykövetségének 379-2/23. számú szóbeli jegyzéke a szerb ösztöndíj-lehetőség közzétételéről, valamint a hozzá tartozó dokumentum a pályázás feltételeiről és a pályázati eljárásról angol és szerb nyelven.

A biztosított képzési lehetőségekről röviden:

1. Szerbia Köztársaság Kormányának ösztöndíja

Szerb Köztársaság Oktatási Minisztériuma, nemzetközi egyezmények és együttműködési programok keretében hirdeti meg az ösztöndíj-pályázatot külföldi állampolgárok részére a 2023/2024-es tanévre; a magyar állampolgárok tekintetében 10 alap-, mester- és PhD-hallgató számára.

Az ösztöndíj magában foglalja:

ingyenes oktatás, szállás és ellátás

havi 15.000,00 dinár ösztöndíj

alapfokú egészségügyi biztosítás

ingyenes tartózkodási vízum

középiskolai/felsőoktatási diploma ingyenes honosítása

Fontos megjegyzések:

a pályázó annak az országnak az állampolgára kell, hogy legyen, ahonnan érkezik

valamennyi dokumentumot szerb vagy angol nyelven kell benyújtani

a jelentkezés csak és kizárólag diplomáciai úton történhet

jelentkezni csak azokon az egyetemeken/felsőoktatási intézményeken lehet, amelyeknek a Szerbia Köztársaság az alapítója

a jelentkezés módosítása utólag csak rendkívüli okból lehetséges

Jelentkezési határidő: 2023. július 15.

Tekintettel arra, hogy a pályáztató előírta a jelentkezések diplomáciai úton történő megküldését (II. Megjegyzés), a Külgazdasági és Külügyminisztérium felajánlotta közreműködését a jelentkezéseknek a szerb félhez történő eljuttatásában.

2. Nyári idegen nyelvű szerb nyelvtanfolyam

Ideje: 2023. július 03. – július 21.

Pályázhatnak: külföldi egyetemisták és ösztöndíjasok

A Szerb Köztársaság fedezi a nyelvoktatás költségeit, valamint biztosítja a résztvevők számára a szállást és az ellátást.

Jelentkezési határidő: 2023. június 05.

A pályázati felhívás IDE kattintva letölthető.