foepulet_jgypk1

Avasi Béla tanár úr az idén lenne százéves - meghívó

2022. június 20.

Szeretettel meghívjuk Önt és érdeklődő ismerőseit néhai Avasi Béla, a zenetudományok kandidátusa emlékére szerveződő hálaadó szentmisére, melyre 2022. július 20-án 12,00 órakor kerül sor a Budapest-gazdagréti Szent Angyalok Plébánián.

Időpont: 2022. július 20. (szerda) 12 óra

Helyszín: Budapest-gazdagréti Szent Angyalok Plébánia (Gazdagréti út 14., megközelítés a Keletitől 4-es M,+40/40B/87-es busszal 30-40 perc alatt, más útvonal a 8-as busszal)

Avasi Béla tanár úr az idén lenne százéves.

A szegedi Juhász Gyula Tanárképző Főiskola ének-zene tanszékének volt tanára, tanszékvezetője. Zeneelméletet tanított, s e tárgykörben két tankönyvet (Zeneelmélet I., Ének I.) és 5 jegyzetet írt. Kisebb tanulmányai (pl. A Trisztán-akkord) a szegedi Tanárképző Főiskola Tudományos Közleményeiben jelentek meg.

Pályáját tanítóként kezdte Vargán (Baranya m.), majd a Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskolán zeneszerzést és zenetudományt tanult. A Néprajzi Múzeumban Lajtha László munkatársaként archív népzenei felvételeket rögzített, elemzett. 1991 és 1997 között felkérésre harmonizálta a Református énekeskönyv (1948/1992) legtöbb dallamát, mely azóta digitális formában a békési Református Gyülekezet honlapján megtalálható. (bekesireformatusok.hu)

Tanítási metódusa a gyakorlaton, a megértésen és a szeretetteljes élményátadáson alapult.

A hálaadó szentmisét dr. Szederkényi Károly Miklós prépost, esperes celebrálja. Kántori teendőket vállalt és énekkel szolgál dr. Varjasi József Gyula, a Szegedi Tudományegyetem Juhász Gyula Pedagógusképző Karának Ének-zene Tanszékének tanszékvezető tanára.

A szentmise után rövid megemlékezés lesz az altemplomban Avasi Béla hamvai előtt.

Isten kegyelmében bízva az emlékezők nevében:
Gellénné Körözsi Eszter