foepulet_jgypk

Megjelent Marosi Kata – Máté Zsuzsanna (szerkesztette): A harmónia dicsérete című konferencia tanulmánykötete

2020. november 03.

A harmónia dicsérete című művészetelméleti konferenciánk – mely az SZTE JGYPK Művészeti Intézet Rajz-Művészettörténeti Tanszéke által 2019. november 13–14-én került megrendezésre a Szegedi Akadémiai Bizottság székházában – és ennek tanulmánykötete jelen világunkban ismét létjogosultságot biztosít egy ma már háttérbe került, komplex fogalomnak és minőségnek, a harmóniának.

A tanulmánykötet szerzői egy igen széles spektrumú horizontot nyitnak az olvasó számára, a zenetörténet, a művészettörténet, a művészetszociológia, a hermeneutikai művészetfilozófia, a szociálpszichológia, a vizuális média, valamint a különböző alkotói művészi törekvések teoretikus és ars poeticus megközelítéseikből fakadóan; egyúttal jelezve a harmónia fogalmának összetettségét, jelentésrétegeinek sokféleségét és egyben popularizálódásának tüneteit is. E speciális szaktudást is hordozó írások az olvasó figyelmét egyúttal kulturális örökségünk azon területei felé irányítják, melyek a harmónia jelenlevőségét hangsúlyozzák.

Marosi_Katalin_Mate_Zsuzsanna_A_harmonia_dicserete_2020_borito

A könyv online is megvásárolható az alábbi linken: http://www.jgypk.hu/kiado/