MTA doktori címet kapott Dr. Galambos Gábor egyetemi tanár, karunk egykori dékánja és oktatója

2018. december 06.

Az Akadémia Székházában köszöntötték 2018. december 5-én az új doktori címmel kitüntetett kutatókat, köztük Dr. Galambos Gábort. A nemzetközi szinten is kimagasló munkáért odaítélt MTA doktora címet 98 kutató kapta meg idén.

Dr. Galambos Gábor disszertációjában diszkrét optimalizálási feladatok (egydimenziós ládapakolási feladat, párhuzamos gépek ütemezése, szövegtömörítési probléma) elméletével, algoritmusaival és alkalmazásaival foglalkozott. Négy különböző algoritmus versenyképességét vizsgálta meg négy különböző kódkönyvtár tekintetében. Tudományos eredményei lényeges előrelepést hoztak az operációkutatás és számítástudomány területén. (Forrás: MTA)

A Juhász Gyula Pedagógusképző Kar főigazgatója, dékánja volt 1998.júliusa és 2013. májusa között, az Informatika Alkalmazásai Tanszék oktatója. Kutatási területe: NP-teljes problémák közelítő algoritmusainak vizsgálata.

Szívből gratulálunk!