2024. október 16., szerda

TDK hírek

AKTUÁLIS HÍREK

A JGYPK Kari TDK fordulója 2020 novemberében,
a XXXV. OTDK pedig 2021 tavaszán lesz!
Bővebb információ az OTDT honlapján

MI A TDK?

A Tudományos Diákkör a hazai felsőoktatás legjelentősebb tehetséggondozási formája, melynek keretében a hallgatók diákköri dolgozatot készítenek a konzulens oktatók szakmai támogatásával. Az Országos Tudományos Diákköri Konferencia kétévenként megrendezésre kerülő tudományos fórum, amelyen az ország legtehetségesebb felsőoktatásban tanuló hallgatói vehetnek részt egy-egy dolgozattal. A konferencián az előzetesen benyújtott dolgozatokat értékelése kiegészül a zsűri előtti szóbeli bemutatóval.
A tavaszi TDK előtt, kétévente novemberre kell elkészíteni a dolgozatot.
Az OTDK-n minden BA és MA szakos hallgató részt vehet, aki a novemberi kari (intézeti) fordulón tovább jut a dolgozatával.

MI A TDK DOLGOZAT?

A hallgató által választott – az andragógiával, közművelődéssel kapcsolatos – témát konzulens tanár vezetésével 30 oldalas terjedelemben kell megírni. A dolgozatokra a szakdolgozatoknál érvényes formai követelmények érvényesek, a kidolgozás a konzulens oktató szakmai tanácsaival, felügyeletével zajlik. Konzulens a választott témával foglalkozó oktató lehet.

KINEK JÓ A TDK?

  • Annak, aki számára érték a tudás; szereti a kihívásokat, bízik saját képességeiben.
  • Aki a tanulásra szánt egyetemi években szívesen él azzal a lehetőséggel, hogy a tudományos munkával is megismerkedhet.
  • Aki jelentkezni szeretne Master, PhD képzésre.

MIRE JÓ A TDK?

  • Egy eredményesen megírt dolgozat egyben szakdolgozatként is beadható.
  • A pályázatokban értékes hivatkozás a TDK-n való részvétel (pl. Köztársasági ösztöndíj, Kiemelt tanulmányi ösztöndíj)
  • Végül, de nem utolsó sorban: szakmai és erkölcsi sikert is jelent!

A következő OTDK 2021 tavaszán kerül sorra, az azt megelőző kari TDK fordulók tervezett időpontja: 2020 tavasza és ősze. Információk: http://otdk.hu

Minden érdeklődő hallgatót szeretettel várok!

Szirmai Éva, kari TDK felelős
szirmai.eva@szte.hu