Az SZTE JGYPK SzFTI Művelődéstudományi Tanszékének Közösségszervezés szakos hallgatói ismét megrendezte az Európa-nap csapatvetélkedőt a Szegedi Szakképzési Centrum diákjai számára az SZTE Junior Akadémia támogatásával.
2026. május 7-én a JGYPK főépületében és a Dóm téren lezajló vetélkedőn 10 csapat vett részt, a diákok az Európai Unióról mérték össze tudásukat totó és 10 állomásfeladat formájában. Holtverseny miatt még villámkérdésekre is sort került. A díjakat az IH-SZIN, a Napfényfürdő Aquapolis és a Center Café & Bar és a Móra Ferenc Múzeum szponzorációja biztosította. Az első díjat a Krúdy Gyula Technikum és Szakképző Iskola csapata, a második díjat a Kőrösy József Közgazdasági Technikum csapata, a harmadik díjat a Déri Miksa Műszaki Technikum csapata nyerte el. A remek hangulatú vetélkedő elmélyített a diákok Európa ismereteit, a hallgatók pedig a programszervezés terén szereztek tapasztalatokat.


Forrás: Facebook