Időpont: 2026. május 15. péntek 17.00-18.30
Helyszín: Somogyi-könyvtár 1. emeleti közösségi tere, 6720 Szeged, Dóm tér 1-4.
Május 15-én, pénteken egy újabb izgalmas témával folytatódik a Mentorháló könyvtári sorozata.
Vendégünk dr. Lippai László egyetemi docens, az SZTE JGYPK Alkalmazott Egészségtudományi és Környezeti Nevelés Intézet Egészségpszichológia és Mentálhigiéné Tanszékének vezetője, tanácsadó szakpszichológus - az előadás pedig az iskolai egészségfejlesztésről szól!
Az előadás időpontja: 2026. május 15. péntek 17.00-18.30
Az előadás címe: Egészségfejlesztés az iskolában
Az előadás helyszíne: Somogyi-könyvtár 1. emeleti közösségi tere, 6720 Szeged, Dóm tér 1-4.
„Azt hiszem, az egészség fogalmát előbb-utóbb tisztázni kell, nem orvosoknak, hanem költőknek és gondolkodóknak.... Amit a klinikákon egészségnek tartanak, annak fertőtlenítő szaga van... Az egészség nem steril. Az egészségnek gyümölcsillata van.” (Hamvas Béla: Gyümölcsóra)
Az Egészségügyi Világszervezet és az UNESCO 2021-ben meghirdetett közös programjának címe az volt, hogy "Tegyünk minden iskolát egészségfejlesztő iskolává".
Mit hozhat ez a tanulók, a tanárok és a szülők számára?
Kényszerű felelősség vagy potenciális lehetőség az egészségfejlesztés a köznevelésben?
Lehet-e az egészség gyümölcsillatú a magyar iskolákban?
E kérdésekre keressük a választ az előadás keretében, melyből nemcsak az egészségfejlesztő iskola sajátosságai ismerhetők meg, hanem egy olyan részvételi akciókutatás főbb tanulságai is, melyben egészségfejlesztést alkalmazó dél-alföldi pedagógusok tapasztalatait dolgoztuk fel.
Az előadáson való részvétel most is ingyenes, de regisztrációhoz kötött.
Gyors regisztráció ITT: https://tinyurl.com/5fnakjdx
További részletek ITT: https://www.facebook.com/events/1910015243044568/
