nyilt_nap_2010

Kitárultak az egyetem kapui a nyílt napon

Összevont egyetemi nyílt nappal várták november 25-én a középiskolás diákokat és tanáraikat a József Attila Tanulmányi és Információs Központban, melyen a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) valamennyi kara képviseltette magát.

Reggel 9 órakor Prof. Dr. Rácz Béla rektorhelyettes köszöntötte az érdeklődőket a hatodik alkalommal meghirdetett rendezvény nyitányaként. 30 ezer hallgató, 8 és fél ezer közalkalmazott, közel 2 ezer oktató, 60 milliárd forintos költségvetés – sorolta a rektorhelyettes az univerzitás paramétereit, valamint felemlegette a sanghaji egyetemi rangsort, melyben a világ 500 legjobb felsőoktatási intézményei között szerepel az egyetem. “Igazi minőséget szolgáltató intézmény az SZTE, ahol a lehetőségek szinte korlátlanok” – összegzett Rácz Béla, említve az egyetem nagy arányú ipari kapcsolatait, melyek révén a hallgatók már a végzés előtt ipari ösztöndíjasként szerezhetnek gyakorlatot.

A megnyitón szólt Dobi János, az SZTE Ságvári Endre Gyakorló Gimnázium igazgatója, aki a minőséget hangsúlyozta. Mint elmondta, jóllehet változás alatt van a közoktatás rendszere, ő az emeltszintű érettségit részesíti előnyben, amely számára garanciát jelent a diákok felkészültségére.

A megnyitó után az Országos Felsőoktatási Információs Központ munkatársa ismertette az idei felsőoktatási jelentkezéssel kapcsolatos tudnivalókat.

Nagy népszerűségnek örvendett a Mezőgazdasági Kar lézeres lövészete. A karok standjai mellett többek között a Hallgatói Szolgáltató Iroda, az Egyetemi Életvezetési Tanácsadó Központ, valamint az SZTE Tehetségpont is információval látta el az érdeklődő diákokat. Ez utóbbi standnál például a leendő hallgatók tájékozódhatnak a Szegedi Tehetség-HÍD (Hallgatók Ígéretes Diákokból) Programról – középiskolai-egyetemi tehetséggondozó kezdeményezés -, mely segítségével a diákok többek között ösztöndíjjal és szakkollégiumi tagsággal kezdhetik meg egyetemi tanulmányaikat. Az Életvezetési Tanácsadó Központ szervezésében a diákok pályaorientációs tanácsadáson vehettek részt, kitölthettek egy képzési orientációs tesztet, az Egyetemi Hallgatói Önkormányzat standjánál pedig a diákéletről tájékozódhattak. Az Idegennyelvi Kommunikációs Intézet képviselőinél a tanulók a nyelvtanulási lehetőségekről szerezhettek információkat. A rendezvényre közel 1700-an regisztráltak, de minden évben meghaladja a regisztráltak számát a ténylegesen érdeklődők száma.

A központ előadótermeiben az egyes karok képviselői háromnegyed órás előadásokon mutatták be képzéseiket.

15 óráig várták az érdeklődőket, a rendezvény zárásaként csütörtök délután adták át a Szegedi Tehetség-HÍD Program okleveleit.


esza_felso

Számold ki a pontjaid!



Pontkalkulator_grafika

Nyiss a Jövőd Felé!







Hallgatóink mondták


Kovacs_Tamas_felveteliKovács Tamás - GTK, gazdálkodási és menedzsment

Azért szeretek a Szegedi Tudományegyetemre járni, mert nagyon sok jó program van az egyetemisták számára, sok lehetőség adódik a kikapcsolódásra a kari épületek környékén is. Emellett nagyon jó a közösség is, mindenki segítőkész, barátságos. Igaz ez az oktatókra is, akik nagyon érdekes és színvonalas órákat tartanak.




Fasi_ArnoldFási Arnold – BTK, szlavisztika (orosz)

Azért jöttem Szegedre, mert hallottam, hogy az itteni szlavisztika, orosz szak elég jó, színvonalas a képzés. Természetesen a település helye is közrejátszott, hiszen nem akartam túl messzire menni az otthonomtól, Pusztaszőlőstől. A kollégium is kedvező helyen van. Szeged sokkal zöldebb, és a levegő is tisztább, mint Budapesten, ami szintén befolyásolt. A választásban még közrejátszott az is, hogy nem érzem magam olyan jól egy nagyvárosban sok emberrel, de Szeged teljesen élhető ebből a szempontból, és a tömegközlekedés is nagyon jó.

További hallgatói vélemények >>>


Események

Rendezvénynaptár *

  • július 10.
    Egész napos
    A jelentkezés óta megszerzett és a pontszámításhoz nélkülözhetetlen, vagy többletpontokat igazoló dokumentumok pótlására előreláthatóan április második felétől legkésőbb 2024. július 10-ig lesz lehetőség. A pontszámítás kizárólag az E-felvételi rendszerébe megfelelő módon feltöltött dokumentumok alapján történik. Ezért kifejezetten fontos odafigyelni arra, hogy a szükséges dokumentumok megfelelően legyenek feltöltve.