IMG_6513-001

Konszenzus az egyetemi névváltoztatásról

2020. november 09.

A Szegedi Tudományegyetem Dékáni Kollégiuma széleskörű egyetértéssel úgy döntött, hogy a Szegedi Tudományegyetem neve állandó jelzőt kap: „Szent-Györgyi Albert Egyeteme”. Az Általános Orvostudományi Kar felveszi Szent-Györgyi Albert nevét.

A Szegedi Tudományegyetem Dékáni Kollégiuma – a rektor mellett működő döntés-előkészítő testület, tagjai: rektor, kancellár, klinikai központ elnöke és a dékánok – széleskörű egyetértéssel úgy döntött, hogy a Szegedi Tudományegyetem neve állandó jelzőt kap: „Szent-Györgyi Albert Egyeteme”.

A Dékáni Kollégium döntése alapján így Szent-Györgyi Albert szellemi öröksége méltóképpen kifejezésre jut.

Az Általános Orvostudományi Kar felveszi Szent-Györgyi Albert nevét, így a jövőben a „Szent-Györgyi Albert Általános Orvostudományi Kar” elnevezést alkalmazza az egyetem orvosképző kara.

Az egyetem demokratikus működése, a vélemények ütköztetése, a kompromisszum keresése ismét eredményre vezetett.