foep_nappal5

Az SZTE JGYPK Rajz- és művészettörténet Tanszékének főiskolai docense, Dr. habil. Orosz Klára nyerte a Grastyán Endre emlékére hirdetett szoborpályázatot

2023. május 12.

A pécsi orvoskar 2023 januárjában országos, anonim pályázatot hirdetett „Műalkotás készítése a dr. Grastyán Endre Elméleti Tömb névadójára” címmel olyan szobor megmunkálására, amely méltón állít emléket dr. Grastyán Endre személyének, tudományos, oktatói tevékenységének. A kiírásra a műfajban referenciával rendelkező, munkájukat hivatásszerűen végző szobrász alkotók jelentkezhettek. Dr. Grastyán Endre a pécsi egyetemen végzett, haláláig vezette az akkori POTE Élettani Intézetét és irányította az MTA Idegélettani Kutatócsoportját. A pályázat kiírói olyan műalkotást vártak, amely Grastyán szellemiségéhez méltó, inspiráló, kreatív és figyelemfelkeltő. A felhívásra 14 pályamű érkezett, az eredményhirdetést május 8-án tartották.

A bíráló bizottság tagjai - dr. Bódis József, az Universitas Quinqueecclesiensis Alapítvány kuratóriumi elnöke, dr. Miseta Attila, a PTE rektora, dr. Nyitrai Miklós, a PTE Általános Orvostudományi Karának dékánja, dr. Ertl Tibor dékáni tanácsadó, dr. Lénárd László, a PTE ÁOK Élettani Intézetének korábbi igazgatója, dr. Horváth Csaba és dr. Előd Ágnes szobrászművészek, valamint dr. Aknai Katalin művészettörténész - április 26-án hozták meg döntésüket. Ennek értelmében az első helyezett Dr. habil. Orosz Klára, az SZTE JGYPK Rajz- és művészettörténet Tanszékének főiskolai docense, a PTE Kultúratudományi, Pedagógusképző és Vidékfejlesztési Kar környezetkultúra szakának óraadója lett, 15-ös számú pályázatával. A második helyen dr. Palatinus Dóra, a PTE Művészeti Karának adjunktusa végzett 7-es számú pályázatával, a megosztott harmadik helyen pedig Tóth Zsuzsa, a PTE Művészeti Karának tanársegédje 9-es számú pályázatával, valamint Széri-Varga Géza, csobánkai szobrászművész, a 6-os számúval. A legjobb pályamunka 350 ezer, a második helyezett 300 ezer, a harmadikak pedig, mindketten 250 ezer forintos tiszteletdíjban részesülnek.

Teljes cikk IDE kattintva elérhető.

Forrás: aok.pte.hu

• ápr
    SZTE Juhász Gyula Pedagógusképző Kar, főépület Bor Pál terem (1154-es terem)
    SZTE Juhász Gyula Pedagógusképző Kar, főépület Bor Pál terem (1154-es terem)