foepulet_jgypk1

15. Képzés és Gyakorlat Nemzetközi Neveléstudományi Konferencia

2022. március 09.

Az Interreg V-A Ausztria-Magyarország Együttműködési Program 2014-2020 Oktatási együttműködések az AT-HU határrégióban_innovatív projekt (BIG_inn AT-HU) keretében a Soproni Egyetem Benedek Elek Pedagógiai Kara és a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Neveléstudományi Intézete szeretettel várja a nevelés-oktatás területén dolgozó, alkotó, kutató kollégákat a 15. Képzés és Gyakorlat Nemzetközi Neveléstudományi Konferenciára.

A rendezvényen magyar, angol és német nyelvű szimpózium, tematikus előadás és poszter-prezentáció bemutatására lesz lehetőség. A konferencián bemutatásra kerülnek a BIG_inn AT-HU projekt keretében kifejlesztett, innovatív pedagógiai-módszertani szakmai anyagok. Jelentkezni 2000–3000 karakter terjedelmű absztrakt vagy BIG_inn előadás összefoglaló elektronikus úton történő benyújtásával lehet. A szakmai anyagokat a tudományos konferenciák bírálati rendszerének megfelelően értékeljük.

Időpont: 2022. április 28.

Helyszín: Soproni Egyetem Benedek Elek Pedagógiai Kar (Sopron, Ferenczy János u. 5.)

Az alábbi témakörökben várjuk az előadók jelentkezését:

- Gyermekek, gyermekkor a változó térben és időben

- Kora gyermekkori művészeti nevelés

- Környezetpedagógia, fenntartható fejlődés és nevelés

- Matematikai, természettudományos, műszaki és digitális kompetenciafejlesztés (STEM)

- Egészségnevelés, sportpedagógia

- Multikulturális nevelés, idegen nyelvi nevelés

- Módszertani megújulás, pedagógiai innovációk

- Gyermeknevelés a digitális világban

- A konferencián való részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A résztvevők számára konferenciacsomagot, büféebédet és frissítőket biztosítunk.

A tudományos programbizottság tagjai:

Dr. habil. Varga László (SOE-BPK)

Prof. Dr. Józsa Krisztián, Dr. Podráczky Judit (MATE)

Dr. habil. PaedDr. Horváth Kinga (Selye János Egyetem, Szlovákia)

Dr. habil. Engler Ágnes (DE-BTK)

Dr. habil. Klein Ágnes (PTE-KPVK)

Dr. habil. Márkus Éva (ELTE-TÓK)

Dr. habil. Orsós Anna (PTE-BTK)

Dr. habil. Virág Irén (EKE-PK)

A szakmai anyagok benyújtásának határideje: 2022. március 11.

A szakmai anyagok feltöltésével kapcsolatos további információkat az alábbi honlap tartalmazza:

Kérdéseiket a trainingandpractice@gmail.com e-mail címen tehetik fel a szervezőknek.

A konferenciafelhívás letöltése PDF-ben >>>