foep_nappal

Meghívó: „Média, közösség, történet” című tanulmánykötet bemutatója - Galériával és videóval

2022. május 30.

Szeretettel meghívjuk Önöket a „Média, közösség, történet” című tanulmánykötet bemutatójára.

A kötet bemutatására kerekasztal beszélgetés formájában kerül sor.

Moderátor: dr. T. Molnár Gizella.

Beszélgetőpartnerei a tanulmánykötet szerzői: dr. Fejős Sándor, dr. Forró Lajos és dr. Pusztai Virág.

Az esemény helyszíne: Tamási Áron Klub (TÁK) - Szeged, Boldogasszony sgt. 6.

Időpont: 2022. 05. 31. (kedd) 15 óra

konyvbemutato

A média által szőtt történetek egyre inkább meghatározzák a mindennapjainkat. E történetek egyrészt visszatükrözik a valóság eseményeit, a társadalmi folyamatokat, a mindennapi problémákat, másrészt elképzelt helyekre és időkbe, hősök vagy éppen antihősök közé kalauzolnak bennünket. A kötet tanulmányai között találunk olyanokat, amelyek a médianarratívák nyomába erednek, a média képi vagy verbális kifejezőeszközeit kutatják, vagy elemzést adnak arról, hogy egyes történelmi folyamatok miképp csapódtak le a sajtóban. Kirajzolódik belőlük az is, hogyan hatnak a közösségek a médiára, illetve a média a közösségekre, a kollektív emlékezetre, az identitásra.

A kötetben olvasható tanulmányok a 2021. március 19-én lezajlott, Média, közösség, történet című konferencián elhangzott előadások bővített, átdolgozott változatai. A konferencia a Szegedi Tudományegyetem Juhász Gyula Pedagógusképző Kar Szakképzési, Felnőttképzési és Továbbképzési Intézet, Mozgóképkultúra Szakcsoportja és a Magyar Tudományos Akadémia Szegedi Akadémiai Bizottság Állampolgári Kompetenciák Munkabizottsága szervezésében valósult meg.

A kötetben olvasható tanulmányok szerzői:

Baracsi Katalin

Bari Attila

Bene Zoltán

Döbör András

Erdei Tamás

Fejős Sándor

Forró Lajos

Juhász Valéria

Máté Zsuzsanna

Ozsváth Judit

Papp Melinda